Bola mladá a krásna, dievča ktoré mali všetci radi. Milovala balet a študovala umenie. Nemka Vanessa Pregerová-McGillivrayová (†24) si na štúdium privyrábala vo Viedni ako servírka. Život ryšavej krásky však teraz tragicky vyhasol. Stala sa totiž obeťou teroristu počas jeho krvavého besnenia v rakúskej metropole.

Bola to mladé a krásne dievča, ktorú mali všetci radi.

Pohľadná Vanessa pracovala v reštaurácii, aby mohla platiť účty, uviedol britský web Daily Mail. Teraz bola identifikovaná ako tretia zo štyroch obetí krvavého vyčíňania zakomplexovaného islamského radikála Kujtima Fejzulai (†20). Ten má na svedomí okrem štyroch ľudských životov aj 23 zranených. Pri útoku ho zastrelila polícia, ktorej sa to podarilo deväť minút od začiatku nepochopiteľného krviprelievania v mene islamu.

Slovenská polícia už v lete informovala Viedeň o pokusoch zakúpenia munície!

Vanessa pochádzala z Mníchova a bola zručnú sochárka. Jej zaschnutá krv bola údajne vo štvrtok stále vidieť pred reštauráciou Salzamt, kde vzniklo pietne miesto, kam ľudia začali nosiť kvety a zapaľovať u neho sviečky. „Bola to milá žena. Pracovala, aby mala na peniaze na život a štúdium. Je to absolútna tragédia a dielo zla,“ vyhlásil jeden z trúchliacich kamarátov Vanessy. Blížny dievčatá sú jej smrťou zdrvení.

Vo Viedni vraždil zakomplexovaný islamský radikál Kujtima Fejzulai, ktorý útočil na bezbranných 

 Terorista zavraždil aj majiteľa  reštaurácie 

Dve ďalšie obete boli identifikované už skôr. Jednou z nich je v Číne narodený podnikateľ Li Quang (†39), ktorý vlastnil v mieste tragédie hneď dva podniky. Podľa Čínske ambasády vo Viedni, ktorá potvrdila jeho smrť, žil muž v Rakúsku dlhšie ako 25 rokov. Rukou teroristami zomrel aj Nexhip Vrenezi (†21), ktorý bol rovnako ako jeho vrah moslimom. Šialenec ho zasiahol štyrmi vypálenými guľkami.

Medi zranenými bola Slovenka! Po atentáte vo Viedni bolo zadržaných 14 osôb, útočník bol asi sám

Vrenezi zomrel pred krčmou, z ktorej si vyšiel dať von cigaretu. Počas vigílie za zomrelého mu zanechala jedna z blízkych žien odkaz: „Bol si jeden z najlepších ľudí, ktorých som spoznala. Navždy budeš v mojom srdci. Mal si dobré srdce, bol si jeden z mála naozaj verných, bol si smiešny, bláznivý a nepokojný – proste dobrý človek.“ O Vrenezim prehovorila aj jeho niekdajší učiteľka.

Vo Viedni zabíjal 20-ročný moslim! Muníciu nakúpil na Slovensku

„Je to tak smutné. Som v šoku. Stále si ho veľmi dobre pamätám. Bol to dobrý mladík, ktorý miloval zábavu. A áno, bol sám moslimom,“ povedala Helene Fuchsová-Moserová nemeckému Bildu. Nexhip bol podľa kamarátov veľký fanúšik boxu a rýchlych áut. Jeho najväčším snom bolo vlastniť fáro značky Porsche. Ten sa mu však už bohužiaľ kvôli úbohému teroristovi nikdy nesplní …