Šialenosť aká tu ešte nebola! Majiteľ klubu PAOK Solún si došiel pre rozhodcu s pištoľou, Grécko pozastavilo ligu

2047

V Grécku sa až do odvolania nebude hrať najvyššia futbalová súťaž. Vláda zastavila Superligu deň potom, čo v nedeľňajšom stretnutí proti AEK Atény vtrhol na ihrisko ozbrojený majiteľ tímu PAOK Solún. Na rusko-gréckeho obchodníka Ivana Savvidisa bol kvôli tomu vydaný zatykač.

„Rozhodli sme sa prerušiť ligovú súťaž. Nerozbehne sa do tej doby, než tu bude jasný rámec, na ktorom sa všetci zhodnú a ktorý stanoví jasné podmienky a pravidlá,“ uviedol dnes minister pre kultúru a šport Jorgos Vassiliadis. Svoje kroky konzultovala grécka vláda s európskou futbalovou úniou UEFA.

 Zobral spravodlivosť  do vlastných rúk 

Bohatý grécko-ruský obchodník Savvidis vybehol na ihrisko obklopený niekoľkými bodyguardami v závere futbalového stretnutia za stavu 0:0 po tom, čo rozhodca neuznal gól Fernanda Varela. Bývalý člen ruského parlamentu a blízky spojenec prezidenta Vladimira Putina mal pri tom v puzdre za pásom revolver a údajne sa rozhodcovi vyhrážal.

Rozhodca po chaotických scénach stretnutie predčasne ukončil. O dve hodiny neskôr však gól PAOK dodatočne uznal, ale stretnutie je stále vedené ako nedohrané.

Medzitým prokuratúra vydala na Savvidise zatykač, ktorý sa týka jeho vniknutiu na ihrisko, ale nie faktu, že bol ozbrojený.

„Taký extrém volá po prísnom opatrení,“ uviedol grécky minister pre kultúru a šport Jorgos Vassiliadis. Dodal, že obrázky ozbrojených ľudí na ihrisku poškodzujú PAOK aj celý šport. „Nedovolíme nikomu, aby nás odvrátil od našej cesty (vyčistiť šport), aj keby po konzultáciách s UEFA museli prísť tvrdé tresty,“ dodal.


K incidentu došlo len niekoľko hodín potom, čo PAOK získal naspäť tri body, o ktoré prišiel kvôli výtržnostiam fanúšikov v februárovom šlágri ligy proti Olympiakosu. Nedeľné stretnutie proti AEK sa hralo bez aténskych priaznivcov.