Šialený incident: Ženu v kostole pobodala aktivistka, vadili jej topánky s kožušinou

1031

Incident sa odohral minulú stredu v presbyteriánsky kostole v meste Cleveland v Spojených štátoch. Zvieracia aktivistka Meredith Lowell tam niekoľkokrát bodla kuchynským nožom ženu, ktorá tam priviedla deti na skúšku zboru. Tridsaťpäťročnú aktivistku rozzúrilo, že žena mala na sebe topánky s kožušinou! Tá pritom ani nebola pravá.

Minulú stredu okolo pol šiestej hodiny večer priviezla opatrovateľka deti do presbyteriánskeho kostole Fairmount Presbyterian Church na skúšku zboru. Avšak len čo žena vstúpila do kostola, napadla ju nožom Meredith Lowell a bodla ju do brucha a dvakrát do ramena!
Tridsaťpäťročnú bojovníčku za práva zvierat sa podarilo spacifikovať prítomnému mužovi, ktorý ju zrazil na zem a držal ju, kým na miesto neprišla polícia. „Riskovali svoje vlastné bezpečie. Boli schopní ju spacifikovať a držať ju na zemi, kým neprišla polícia,“ uviedla šéfka polícia Anne Mecklenburgová na tlačovej konferencii.
Podľa informácií britského denníka BBC Lowell mali vyprovokovať topánky sa zvieracie kožušinou. Lowell podľa strážcov zákona žije v blízkosti kostola, ale nie je členkou cirkvi. „Veríme, že motívom k útoku bolo presvedčenie, že obeť nosí kožušinu,“ dodala Mecklenburgová.
Lenže, ako informovala televízia WKYC-TV kožúšok na topánkach nebol pravý. Podľa informácií The Independent mala Lowell už skôr opletačky so zákonom. V roku 2012 sa totiž pokúšala najať vraha, aby zabil človeka, ktorý mal na sebe kožený odev.