Šialený sadista Arpád, čo tehlou dopil na smrť šteňa vlčiaka a brutálne zbil chlapčeka, už pozná trest

1068

Arpád koncom mája ubil tehlou polročné šteniatko. Potom brutálne priamo na ulici napadol ešte len osemročného chlapčeka. Teraz v kauze postrach obce v okrese Rimavská Sobota rozhodol súd. Aký dostane mladík trest? Bude šesťmesačný trest dostatočný pre jeho nápravu?

Mŕtvolku malého psíka našla polícia na dvore rodinného domu v obci Nižná Kaloša. Koncom mája tam Arpád (21) zakopal jeho telo. Vedľa neho sa nachádzala aj tehla, ktorá šteňaťu vzala život. Mladík ho s ňou neľútostne ubil.

 Keď zabije psa, zabije aj  človeka 

Vydesený 60-ročnou Július, majiteľ psa, mohol len bezmocne prizerať, keď jeho synovec začal šteňa vlčiaka mlátiť do hlavy tehlou, ktorú si zaobstaral. „Začal mu rozbíjať hlavu. Pes kričal. Bál som sa ísť von. Keď zabije psa, zabije aj človeka,“ zúfa si muž. Bál sa zasiahnuť aj vo chvíli, keď Arpád vliekol mŕtvolu jeho štvornohého spoločníka do priekopy.

O surovcovi je známe, že užíva drogy. Na konte má aj výtržnosť. Deň po utýraní psa pri moste napadol svojho príbuzného. Malého chlapčeka (8) ťahal Arpád za ruku a chytil pod krkom. Vliekol ho po ulici, aj keď chlapček prosil, aby to nerobil. Chlapca pustil až vtedy, kedy si celej záležitosti všimol nevlastný otec dieťaťa. Niet divu, že teraz majú miestni z Arpáda strach.

 Malú dedinku zachvátil  des 

Obavy z agresora zaplavili doslova celú obec. „Býva v dome rodičov. Jeho otec je v zahraničí a nechce sa kvôli nemu vrátiť. Od chlapca ušla aj matka. Podarilo sa mu rozpredať väčšinu majetku. Možno, keby sa správal lepšie, tak by mu niekto pomohol, ale takto … „uviedla pre Nový Čas obyvateľka Nižnej Kaloše.

Pred dvoma týždňami ju zachránili pred krutou smrťou, Dnes sa má už fenka Eli k svetu

Ivan Antal, sudca okresného súdu, tento týždeň poslal Arpáda do väzenia na šesť mesiacov. K tomu mu pridal protitoxikomanickú liečbu. „Sme všetci zvedaví, ako sa bude správať, až sa z väzenia vráti domov,“ dodala obyvateľka obce.