Pracoval ako školník, takže sa pohyboval v prostredí plnom detí. Jednu zo žiačok (12) brooklinskej školy donútil odísť k nemu domov, kde ju zavliekol do hororovej pivnice. Tam ju opakovane znásilňoval. Ambiorix Rodriguez (39) sa zneužitia dievčatá dopustil minimálne štyridsaťkrát.

Rodriguez bol v škole niekoľkokrát suspendovaný a pokarhaný, napriek tomu trvalo dlhé roky, než bol nakoniec vylúčený. Mnohokrát ho pritom nachytali opitého. Až odsúdenie za zločin nesúvisiaci so školou ho dostalo za mreže.

Znásilňované sedemročné dievčatko plakala potichu, aby nezobudila päťročnú sestričku a zachránila ju pred zneužitím

Jeho obeť, ktorá bola v čase znásilňovanie neplnoletá, teraz žaluje školu za to, že učitelia o znásilňovaní údajne vedeli, a nepodnikli žiadne kroky pre to, aby mu bola urobená prietrž. Pivnica, ktorá sa stala dejiskom otrasného znásilňovania, bola celý špinavá a zatuchnutá.

Pri pohľade na fotografie v nej urobené, sa robí človeku zle. „Vyzeral ako z hororu,“ vyhlásil právnik James Monroe. Podľa neho dochádzalo k znásilňovaniu v rokoch 2010 až 2011 a škola mu neurobila prietrž, aj keď mala s Rodriguezom problémami.

Pedofil, ktorý znásilnil Veroniku (10), bol problémový človek už v škole!

„Je nad nebo jasné, že oddelenie výchovy detí vedelo, že pán Rodriguez je problémom a ohrozením pre deti, ktoré boli v starostlivosti školy,“ dodal Monroe. Škola, ktorá je žalovať, odmietla prípad akokoľvek komentovať.