Skončil sa hon na mladistvých „sériový vrahov“! Našli sme dve telá, v hre je utopenie, oznámila polícia

989
Sérioví vrahovia Kamu McLeod a Bryer Schmegelsky

Po takmer troch týždňoch zrejme v Kanade v stredu skončilo pátranie po dvojici mladíkov hľadaných v súvislosti s troma vraždami spáchanými v provincii Britská Kolumbia. Tisíce kilometrov od miesta vrážd polícia našla dve telá a je presvedčená, že patrí podozrivým: Kamu McLeodovi († 19) a Bryeru Schmegelskému († 18). Ich identitu, ako aj príčinu smrti definitívne odhalí až pitva.

Mŕtvoly boli nájdené v provincii Manitoba len niekoľko kilometrov od miesta, kde boli 22. júla naposledy spozorovaní a kde za sebou zanechali obhorené vozidlo. „Sme presvedčení, že ide o telá dvoch podozrivých, hľadaných v súvislosti s vraždami v Britskej Kolumbii,“ citovala agentúra AP policajnú komisárku Jane MacLatchyovu.

Video bolo urobené 13. júla 2019, ktoré vydala Kráľovská kanadská jazdná polícia (RCMP) 23. júla 2019, ukazuje obete vraždy Lucasa Fowlera (23 rokov) a Chynny Deeseovej (24 rokov) na benzínovej stanici vo Fort Nelson v Britskej Kolumbii, Kanada.

Obaja mladíci pochádzali z mestečka Port Alberni neďaleko Vancouveru. McLeod a Schmegelsky spolu vyrastali a spoločne tiež na Vancouver Island pracovali v supermarkete. Predtým, než sa stali objektom masívnej pátracej operácie, sa spoločne vydali na sever a ich rodičia mali za to, že mieri do Yukonského teritória za prácou.

Polícia ich obvinila z vraždy 64ročného univerzitného profesora Leonarda Dycka, ktorého telo bolo nájdené 19. júla pri diaľnici v Britskej Kolumbii. Podozriví boli aj v prípade zabitia Američanky Chynna Deeseové a jej austrálskeho priateľa Lucasa Fowlera, ktorých telá sa našla 15. júla na severe západokanadskej provincie 300 kilometrov od miesta, kde zahynul Dyck.

„Chcel som ich zabiť a stať sa bohatým“. Kanada dá najmladšiemu väzňovi Guantánama 10,5 milióna kanadských dolárov, USA zúri

Vraždy podľa AP Britskou Kolumbiou otriasli. Do pátrania po podozrivých boli zapojené tri kanadské provincie. Údajná tela McLeoda a Schmegelskyho sa našla v ťažko prístupnom teréne pri obci Gillam, teda viac ako 3000 kilometrov od severnej časti Britskej Kolumbie. Polícia uviedla, že v súvislosti so smrťou mladíkov preveruje všetky možnosti vrátane varianty, že sa utopili.

Vraždiace monštrá: Mal byť posledným popraveným vrahom v Československu

Podľa MacLatchyovej prinieslo objavenie tiel istú úľavu pozostalým zavraždených, rovnako ako obyvateľom oblasti, kde sa v posledných dňoch intenzívne pátralo. „Je ohromné, že môžeme, dúfam, umožniť určitým ľuďom vydýchnuť a snáď sa vrátiť do normálu, keď sa už nebudú báť, kto je vonku v lese,“ dodala komisárka.