Český hokejový tréner Vladimír Růžička zaplatil peňažný trest 400 tisíc korún, ktorý mu súd uložil za spreneveru. Ak by Růžička čiastku neuhradil, musel by ísť na 16 mesiacov do väzenia. Súčasný kouč extraligového Chomutova si v čase, keď pôsobil v Slavii, ponechal pol milióna korún určených pre klub.

„Na základe vykonanej lustrácie vám oznamujem, že peňažný trest bol zaplatený,“ citoval Radiožurnál sudkyni Obvodného súdu pre Prahu 10 Libuši Jungovej.
Podľa súdu prevzal Růžička na jar 2012 a potom v máji 2013 sponzorský dar od podnikateľa Miroslava Palaščák, a to zakaždým 250 tisíc korún. Peniaze úmyselne neodovzdal klubu a nakladal s nimi ako s vlastnými. Na Palaščákovu výslovnú žiadosť ich vrátil až v novembri 2014, kedy už v Slavii nepôsobil, a to zo súkromného účtu svojej manželky.
Peňažný trest 400 tisíc korún a v prípade jeho nezaplatenia 16 mesiacov väzenia tento rok v januári Růžičkovi právoplatne potvrdil pražský mestský súd. Růžičkovi hrozilo až päť rokov za mrežami, kvôli kauze opustil funkciu reprezentačného kouča. Vinu odmietal, už skôr ale pripustil, že peniaze od Palaščák prijal. Do účtovníctva klubu sa ale podľa neho suma nedostala preto, že k nej mal podnikateľ ešte dodať potrebné dokumenty, čo neurobil. Súd ako poľahčujúce okolnosti uznal doterajší Růžičková bezúhonnosť, dlhšiu dobu od spáchania skutku a to, že Palaščák dostal peniaze nakoniec späť.
Polícia v súvislosti s prípadom preverovala tiež podozrenie, že niekdajší hokejista chcel počas svojho pôsobenia v pražskej Slavii úplatky od niektorých rodičov, aby ich deti mohli hrať hokej. Detektívi ale dôkazy o údajnej korupcii nezískali. Po niekoľkých mesiacoch prípad prekvalifikovali a obvinili Růžičku zo sprenevery.