Slony sú ako je známe na vymretie. Najmä kvôli tomu, že ich ľudia neustále lovia kvôli ich klom. Ľudia z dobrovoľnícke organizácie David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT) si dali za cieľ postarať sa aspoň o opustené slonie mláďatá, ktorým niekto zabil rodičov.

Organizácia bola založená už v roku 1977 v Keni. Okolo 150 sloníkov už sa podarilo zachrániť pred smrťou. Tieto zvieratá sa totiž, kým sú malé, prakticky o seba bez pomoci nedokážu postarať. Ľudia z organizácie, ktorých možno spoznať podľa zelených búnd, tak robia všetko pre to, aby sa sloníky nielen dožili dospelosti, ale aby sa dokázali zaradiť do života v nejakom voľne žijúcom stáde.

Je to však len zrnko v mori. Každý rok zahynie ľudskou rukou 25 až 30 tisíc slonov. To je strašne vysoké číslo a nie je divu, že týchto nádherných zvierat na našej planéte rýchlo ubúda. Ľudská túžba po peniazoch tak môže pripraviť Zem o ďalší živočíšny druh. Snáď sa podarí dobrovoľníkom zachrániť dostatočný počet mláďat, aby slony úplne nevyhynuli z voľnej prírody a nestali sa len atrakciou v zoologických záhradách a cirkusoch.