Skupinu policajtov podozrievajú z masakry 19 ľudí! 

Obete boli v ohorených autách neďaleko hraníc

819

Dvanásť policajtov zatkli úrady na severovýchode Mexika. Podozrievajú ich z vraždy devätnástich ľudí, ktorých telá sa našla obhorené pri hraniciach s USA. Za každú z obetí im hrozí až 50 rokov väzenia.

Na severovýchode Mexika v štáte Tamaulipas zatkli 12 policajtov, vrátane jednej ženy, ktorí sú podozriví z vraždy 19 ľudí, ktorých ohorené telá sa našla minulý mesiac pri hraniciach so Spojenými štátmi. Informovala o tom dnes agentúra Europa Press.

Zatiaľ sa podarilo identifikovať štyri z obetí – dvaja boli Mexičania, ktorých vyšetrovatelia podozrievajú z pašovania ľudí, ďalší dvaja boli migranti z Guatemaly. U 15 obetí ešte forenzní analytici porovnávajú DNA. Mexické úrady spolupracujú s úradmi v Guatemale, odkiaľ zrejme pochádzali aj ostatné obete.

Generálna prokuratúra štátu Tamaulipas oznámila, že policajti sú podozriví z vraždy, zneužitia úradu a falšovania dôkazov. Dve obhorené vozidlá s ľudskými pozostatkami sa našla pri meste Camargo, na mieste ale neboli žiadne nábojnice, takže vražda sa zrejme stala inde.

Ak sa preukáže vina policajtov na tomto čine, hrozí im 20 až 50 rokov väzenia za vraždu každej z obetí.

Masaker drogového kartelu! Upálili v aute sedem detí!

Štát Tamaulipas, ktorý leží na pobreží Mexického zálivu, je na najkratšej trase migrantov utekajúcich zo Strednej Ameriky do USA pred chudobou a kriminalitou. Oblasť je ale veľmi nebezpečná kvôli pôsobeniu drogových kartelov, ktorých členovia migrantov unášajú pre výkupné. Aj preto sa v posledných rokoch množia takzvané migrantské karavany, kedy utečenci cestujú vo veľkých skupinách, často s celými rodinami.

Mexičania dopadli vodcu kartelu Zetas, ktorý svojim obetiam reže hlavy

Napríklad v auguste 2010 v štáte Tamaulipas našli skupinu 72 zavraždených migrantov bez dokladov, ktorých zrejme zavraždil kartel Zetas.