Skutočný Rambo si poradil s troma lupičmi

1300

Mali smolu…

Rambo žije! Na vlastnej koži sa o tom mohli presvedčiť  traja lupiči, ktorí mali tú smolu, že si pre svoje zlodejské  plány zvolili ten nesprávny hotel na južnom predmestí  v hlavnom meste amerického štátu Florida Miami.

Odvážny veterán Robert Greer vlastnými rukami zneškodnil  troch nepríjemných násilníkov. Bývalý príslušník armádnej  polície bol totiž na boj zblízka dlhé roky vycvičený v radoch  námornej pechoty. Z armády odišiel tento 27-ročný muž iba  nedávno a so svojou 32-ročnou ženou si užíval chvíle voľna na  Havaji. Potom sa premiestnili na Floridu, a kým si hľadali  vhodný byt, bývali v lacnejšom hoteli na okraji mesta.

Práve ten si vyhliadli traja miestni zlodeji a zavčas rána,  keď sa Robert vydal na prechádzku so svojimi dvoma  yorkshirskými teriérmi, vtrhli do jeho izby, ženu priviazali  k radiátoru v kúpelni a začali hľadať cennosti. „Nebol som  vonku ani pätnásť minút,“ hovorí Greer, „keď som sa vracal a  videl som pootvorené dvere našej izby a zvnútra krik  manželky.“
Odvážny ranger neváhal a okamžite sa pustil do votrelcov. V  tej chvíli si ani neuvedomil, že by mohli byť ozbrojení.  „Nebol na to čas,“ priznáva Robert. Jedného zo zlodejov skolil  päsťami ešte v predsieni hotelovej izby. Manželke sa medzitým  podarilo vyslobodiť a utekala zavolať políciu. Keď zlodeji  videli, s kým majú do činenia, zvyšní dvaja sa dali na útek.  Sused, ktorý medzitým vyšiel na chodbu, pracoval  v bezpečnostnej službe a ujal sa omráčeného zlodeja.
Robert ďalej prenasledoval unikajúcich kriminálnikov.  Našiel ich na parkovisku, ako sa márne pokúšajú dostať do  auta, pretože kľúče ostali vo vrecku tretieho kumpána. Keď  zbadali blížiaceho sa Roberta, dali sa na útek. Rozpútala sa  naháňačka ako vo filme. Greer ešte počas zápasu stratil  topánky, ale ani to mu nebránilo, aby za gaunermi nebežal  niekoľko kilometrov cez dvory, ploty, štvorprúdovú diaľnicu  a opustené cesty. Nakoniec vyčerpaných lotrov s pomocou  policajnej hliadky zadržal.
35-ročný William Coleman, 25-ročný Esteban Sanchez a  41-ročný Michael Walker neboli polícii neznámi, ich trestný  register obsahoval vlámania, násilnosti, krádeže. Vďaka odvahe  a výbornej kondícii Roberta Greera sa dostali za mreže na  niekoľko rokov. Robert utrpel iba ľahšie zranenia – modrinu na  oku a uhryznutie do krku, prstu a brucha. Jeho manželka  vyviazla bez zranení.
„Nechcem, aby zo mňa robili hrdinu,“ dodáva skromne  skutočný Rambo, “ robil som to len preto, aby som chránil  svoju milovanú manželku.“

 (pm)