Je to rok od záhadného zmiznutia a následnej smrti tiráka Jána Baloga. Šesťdesiatjedenročný muž zmizol z parkoviska v Prešove. O niekoľko hodín neskôr našli zraneného Jána celého sa trasúceho o 15 kilometrov ďalej. bol prevezený do nemocnice, kde zistili, že utrpel vážne zranenia hlavy. Mal prasknutú lebku otras a opuch mozgu a krvácanie do mozgu! Muž zraneniam v nemocnici podľahol. Podľa lekárov mu zranenia toho rozsahu musel spôsobiť niekto cudzí. Policajti však prípad uzavreli s tým, že si zranenie spôsobil sám.

Ráno šiel do práce, naštartoval kamión no o pár hodín ho našli v osobnom aute pod lesom v dedine vzdialenej 15 km od Prešova. Mal vážne poranenia hlavy a bol v život ohrozujúcom stave. To ako sa dostal do dediny, v ktorej v živote nebol, si nikto nevie vysvetliť.

Michalovčan (†61) Ján Balog ráno sa vybral do Prešova, kde sa mala začať jeho cesta s kamiónom, ktorý bol naložený českým pivom. Netušil, že tento deň sa skončí preňho tragicky.

Na parkovisku sa mal stať záhadný úraz. Pán Balog tu mal odstavený kamión s nákladom, ktorý chcel ešte v ten deň previezť do Košíc.

„Ja som ho ráno vyprevádzala a bol zdravý, bol normálny, chodil pol roka do tej práce,“ uviedla manželka Viera Balogová.
V osudný deň ho mal v osobnom aute vidieť strážnik. „Povedal, že sa mu zdal omámený, akoby mal niečo vypité. Lenže môj muž nepije, ani nefajčí. Zaklopal mu na dvere, nech si preparkuje, no vraj nevedel, ako naštartovať, podarilo sa mu to až na niekoľkýkrát. A že si to namieril do rušnej prevádzky v rannej špičke,“ uviedla manželka Viera (58)

Podľa rodiny ho mal v to ráno na parkovisku niekto napadnúť. Mal totiž poranené kolená, ako keby na ne spadol po silnom údere do hlavy. Rodina vylúčila, že si zranenia spôsobil sám.

Po viac ako roku pátranie polícia uzavrela prípad Jána Baloga s tým, že nebolo preukázané cudzie zavinenie

Brutálna vražda v chatke číslo 28. Nevyriešená záhada, ktorá dodnes straší kalifornske letovisko

Manželka Jána Baloga však s rozhodnutím polície nesúhlasí. „Nič sa nevyšetrilo. Nie je vinník, uzavrelo sa to s tým, že spadol. No niektoré veci vôbec nesedia. Ako mohol len spadnúť, keď mal rozbité len kolená a hlavu? Je to záhada. Znalec nevyslovil istotu na sto percent. Iné časti tela nemal poranené. Chcem zistiť pravdu. Nechápem, ako by mohol človek s toľkými vážnymi zraneniami riadiť na miesto, kde predtým nikdy nebol a bez dioptrických okuliarov,“ dodala s tým, že okuliare sa našli rozbité na prístrojovej doske. „On bez okuliarov nevidel, nemohol bez nich riadiť. Neodpovedali mi dostatočne na to, ako došlo k jeho zraneniu, stále neviem, čo sa tam presne stalo,“ dodala.