Slávny britský moderátor Ant McPartlin (42) má problém. V nedeľu popoludní si sadol za volant svojho auta, keď išiel so svojou matkou venčiť psa. Nešťastie číhalo za rohom. Počas svojej jazdy nabúral do iného vozidla, v ktorom sedelo ešte len trojročné dievčatko. To musela byť okamžite prevezená do nemocnice.

K nehode došlo v nedeľu popoludní na Lower Richmond Road v západnom Londýne. Ant, ktorý už niekoľkokrát moderoval odovzdávanie hudobných cien Brit Awards, cestoval v aute so svojou matkou Christine Woodhallovou a psom. Ďalším ľuďom sa našťastie nič vážne nestalo. Británia je v šoku, ich miláčik si to asi poriadne odskáče.

Polícia na mieste slávnu celebritu zatkla. Potvrdila len, že teraz prebieha vyšetrovanie. Hoci boli miestni ochrancovia zákona na slovo skúpi, na verejnosť presiakla informácia o prítomnosti alkoholu. Svedkovia tiež moderátora nešetrili: „Keď vystúpil z auta, bol zúrivý, kričal na matku, ktorá sedela vo vnútri. Vôbec sa nestaral o nič okolo.“ Počas dňa sa potom objavilo video urobené tesne po búračke. McPartlin lezie zo svojho zdemolovaného Mini Coopera krajne neisto, na nohách sa sotva drží, jeho pohľad je neprítomný a zmätený.

„Ant ani jeho matka nemali zrejme žiadne zranenia. Avšak tí z druhého vozidla boli evidentne otrasení. Vodička mala pomliaždenú tvár a asi trojročné dievčatko bola odvezená sanitkou,“ povedala pre denník Daily Mirror svedkyňa Amy Cassieová.

Ant McPartlin pritom len pár hodín pred nehodou odmoderoval slávnou show Ant & Dec ‘s Saturday Night Takeaway. „Na mieste bolo ošetrených niekoľko ľudí. Muž bol po výsluchu prepustený domov,“ oznámila hovorkyňa Scotland Yardu.

 Problémy  s alkoholom 

Televízna hviezda má za sebou rok hrôzy. Nielen, že prešiel zložitým rozvodom s manželkou Lisou Armstrongovou, potom sa musel kvôli problémom s alkoholom a liekmi proti bolesti prihlásiť na liečenie. Teraz ho čaká rozsudok kvôli nehode.
Moderátorovi hrozí až 14 rokov vo väzení. Stav dievčaťa nie je stále známy.