Slováci v zahraničí: 26-ročný Slovák brutálne napadol seniorku kopom do hlavy!

Slovenský agresor prišiel z Nemecka a hneď útočil! Skončil vo väzbe

527

Kriminalisti z Chebu stále vyšetrujú brutálne napadnutie seniorky (69) v Chebe, ktorú do hlavy kopol 26-ročný Slovák. Ten ženu bezdôvodne napadol na jednej z najrušnejších ulíc v meste, pokúsil sa ju aj okradnúť. Obeť sa mu ale ubránila. Súd agresora poslal do väzby. A prehovorili aj svedkovia, ktorí žene pomáhali chvíľu po čine.

K útoku došlo v stredu okolo jednej popoludní, 26-ročný Slovák najprv postával na chodníku pred jednou z kaviarní a chvíľu potom bezdôvodne kopol prechádzajúcu seniorku (69) do hlavy. Nič netušiaca žena spadla do cesty, kde sa ju ešte agresor pokúsil okradnúť.

To sa mu ale nepodarilo, a tak bez lupu utiekol preč. „Policajti sa prípadom začali okamžite zaoberať a dvadsaťšesťročného muža sa im podarilo zadržať bezprostredne po útoku v neďalekom parku,“ uviedol policajt Jakub Kopřiva. Muž sa následne podrobil testu na alkohol aj drogy s negatívnym výsledkom. Podľa informácií Blesku je ale útočník závislý od pervitínu, čomu nasvedčujú aj jeho trhavé pohyby telom.

Slováci vo Veľkej Británii zotročovali krajanov! Nútili ich drieť 14 hodín denne za smiešne peniaze

Napadnutá žena skončila v nemocnici, utrpela našťastie len ľahké zranenia. „Hrabal sa jej vo veciach, veľmi agresívne. V tej chvíli som vybehla, ale on už bol na odchode,“ popísala serveru CNN Prima News zamestnankyňa kaviarne, pred ktorou došlo k útoku. „Pani som pomohla sa zdvihnúť a pozbierať veci, vzala som ju dovnútra a zavolala políciu,“ doplnila.

Slováci v zahraničí: Polícia zadržala v Írsku Slováka údajného vraha Jany Svobodovej

Kriminalisti muža ešte v ten deň obvinili zo zvlášť závažného zločinu lúpeže, za ktorú mu v prípade dokázania viny hrozí až desať rokov väzenia. Podľa televízie ide o muža pôvodom zo Slovenska, ktorý do Chebu 6. decembra dorazil z Nemecka. Na seniorku mal zaútočiť chvíľu po príchode do mesta.

Zároveň podali návrh na vzatie do väzby, kriminalisti sa totiž obávali, že by mohol z Českej republiky utiecť, prípadne svoju trestnú činnosť opakovať. Tomu súd podľa informácií Blesku vo štvrtok večer vyhovel, policajná eskorta ho na súd priviedla s putami na rukách a papučami na nohách.