Slováci vo Veľkej Británii zotročovali krajanov! Nútili ich drieť 14 hodín denne za smiešne peniaze

930

Gang, ktorý má na svedomí zotročovanie ľudí, bol známy už dlhšiu dobu. Pätica Michalovčanov v minulých rokoch lákala ľudí za prácou do Veľkej Británie, kde poškodených ale čakalo peklo. Súd otrokárom naparil dlhoročné tresty.

„Päť Slovákov bolo na území Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska odsúdených na odňatie slobody v dĺžke od štyroch do ôsmich rokov,“ uviedla pre server Topky.sk hovorkyňa polície Denisa Bárdyová. Ide o Slovákov z východného Slovenska, sú medzi nimi aj tri ženy.

Prehovorila obeť sexuálnych otrokárov: Ukradli mi dôstojnosť, vzali mi práva

Odsúdení v rokoch 2008 až 2017 účelne vylákali ďalších Slovákov za prácou do Veľkej Británie. Dohromady takto odviezli do Anglicka sedemnásť osôb. Títo ľudia sa však v Británii dobre platenej práce nedočkali. Praktiky gangu rozkryl vyšetrovací tím Robotic.

„Členovia skupiny utvorili tím a rozdelili si úlohy, podľa ktorých mali chudobným osobám ponúkať lukratívnu prácu v Spojenom Kráľovstve. Obetiam ponúkali až 400 libier týždenne za prácu v autoumývarkach alebo reštauráciách s tým, že budú mať zadarmo dopravu, stravu a ubytovanie,“ dodáva hovorca. Realita na mieste ale už bola úplne iná. Ľudia tam museli drieť až štrnásť hodín v kuse a zaplatené dostávali púhych dvadsať libier namiesto sľúbených štyristo.

Moderný otrokár zarábal státisíce! V južných Čechách zadržiaval desiatky ľudí

Členovia organizovanej skupiny boli zadržaní na základe Európskych zatýkacích príkazov a previezť justičným orgánom v Spojenom kráľovstve. „V najbližšej dobe sa bude jednať o zaistenie majetku odsúdených a o vyplatenie odškodného poškodeným,“ uviedla hovorkyňa.

Česko-Slovenský gang v Anglicku znásilňoval a nútil neplnoleté dievčatá k prostitúcii