Slovan nastúpi v kompletnom zložení vrátane legionárov Jonathana Cheechooa, Jeffa Taffea, Barryho Brusta, Kyle Chipchura či kapitána Michala Sersena.
Na rozlúčkové dve stretnutia Kontinentálnej hokejovej ligy 14. a 15. februára zhodne doma o 19.00 h proti Medveščaku Záhreb nastúpi HC Slovan Bratislava v avizovanom zložení.

20140904_201042 obecenstvo 2

Zápas, ktorý bude v stredu 15.2. je už vypredaný.

„Ročník dohrajú všetci hráči, čo je záväzok voči našim divákom. Mužstvo bude kompletné,“ skonštatoval v pondelok generálny manažér bratislavského klubu Maroš Krajči.
„Po dvoch zostávajúcich zápasoch tí mladí hráči, ktorí budú môcť pokračovať v slovenskej lige, v nej budú pokračovať. Aj ostatní môžu ďalej hrať, ale je to na šikovnosti ich agentov. Je to u každého individuálne, záleží na tom, či má s nami podpísanú zmluvu na rok alebo dva,“ priznal.
„Je záujem aj o zahraničných hráčov, ale dali sme si podmienku, aby tí hráči 15. februára boli tu,“ naznačil.

Krajči: Polovica hráčov dostala ponuku na ďalší ročník, rozhodnutie je na nich

Medveščak po výpredaji kádra prehral posledných šesť stretnutí, vo všetkých padlo minimálne päť gólov.
„Odišlo im veľa hráčov, aj tréner. Ostatní však budú motivovaní ukázať sa. Uvidíme na ľade. Faktom je, že takto dohrávali už posledné zápasy, padlo v nich veľa gólov, bolo to skôr rozlietané, útočné. My musíme hrať naplno od prvej minúty a pre našich divákov, aby sme sa rozlúčili so sezónou tak, ako si to zaslúžia.“
„Všetci pracujeme a robíme všetko, aby KHL pokračovala,“ podotkol Krajči.
Podľa neho absencia Slovana vo vyraďovacích súbojoch o Gagarinov pohár nebude mať zásadný vplyv na jeho pokračovanie v nadnárodnej súťaži.
„Vždy je lepšie, keď sa rokuje z pozície mužstva, ktoré je v play-off, ale verím, že to, čo nás drží a pomáha nám, sú naši diváci. Obrovský záujem, ktorý tu je, vnímajú aj naši partneri – aj ruskí. Pre nich je každá návšteva zápasu zážitkom. KHL sa nedá robiť na Slovensku bez pomoci ruských partnerov,“ dodal Krajči.
Zároveň uviedol, že polovica hráčskeho kádra už dostala ponuku na ďalší ročník. „Otázka, ako sa rozhodnú, je na nich.“