Smrtiaci darček dal manžel žene k narodeninám. Let balónom, ktorý sa s ňou zrútil a zahynula!

1516

Manžel jej chcel urobiť radosť a splniť jej túžobné želanie. Nakoniec svoju ženu (†59) nepriamo poslal v ústrety smrti. Kúpil jej totiž let balónom, ktorý začal horieť a nakoniec sa s ňou zrútil medzi maďarskými obcami Vial a Kajászó. Žena pri desivej nehode zomrela.

Výletu sa Maďarka nezúčastnila sama. V koši leteli ďalší traja ľudia. Tí ale mali šťastie v nešťastí. Potom, čo balón začal po štarte horieť, z neho vyskákali von. Utrpeli zranenia, ale prežili. Oslavujúca žena sa bohužiaľ zrútila aj s dopravným prostriedkom.

 Traja ľudia vyskočili  z koša 

„Traja ľudia vyskákali z koša, ale 56ročnej žene sa to nepodarilo. Jej telo našli záchranári blízko zrúteného koša balóna. Zranenia utrpeli muž a dve ženy. Popáleniny mali na 20 až 25% tela,“ uviedol podľa agentúry MTI hovorca záchranárov Pál Győrfi.

Pri páde balóna zomrelo najmenej 19 turistov

 

Všetci zranení boli hospitalizovaní a ich stav je stabilizovaný. Tragédia je o to desivejšie, že zosnulá žena dostala let balónom ako darček od manžela. Ten zdesene a bezmocne sledoval celú udalosť zo zeme. Urobiť nemohol nič. Len pozeral, ako jeho žena umiera pri páde.

Muž sa preletel Afrikou na stovke nafukovacích balónikov

 Pilot bol  skúsený 

Kolega Norbert Mészáros vypovedal podľa maďarského webu, že pilota balóna pozná 20 rokov a podľa neho patrí k tým najskúsenejším z leteckého klubu. Príčinu havárie určí až vyšetrovanie, ale podľa všetkého išlo o technickú chybu.