Speváčke sa nepáči, že rozprávka z roku 1937 prezentuje zažité stereotypy. Napríklad ten, že sa má žena starať o domácnosť. Vadia jej scénky, kde Snehulienka upratuje trpaslíkom domček.

„Hovorí sa, že dieťa sa už odmalička učí od matky. Videli ste nedávno Snehulienku? Klasiky ma bavia, ale nechcem, aby sa synovia na túto rozprávku pozerali. Je to úplne sexistické, misogynistické, keď upratuje siedmich trpaslíkom. Nemám nič proti ženám, ktoré sa rozhodnú zostať doma so svojou rodinou. Je to sakramentsky ťažká práca. Ale vadí mi, ako sa to prezentuje,“ povedala speváčka pre New York Post.

snow_white_queen_by_omrikoresh-d1gnxf6    Keby sa ale pozrela na rozprávku poriadne, všimla by si, že väčšinu prác Snehulienka, ktorá sa mimochodom k trpaslíkom vlámala, delegovala na lesné zvieratká.

Alicia Keys sa snaží búrať stereotypy tiež tým, že sa na verejnosti a oficiálnych akciách často ukazuje bez make-upu.

„Niektorí to nazývajú kampaňou. No skoro som z toho umrela od smiechu. Predtým som cítila silný tlak, aby som sa podriadila tomu, čo hudobný odbor odo mňa očakáva, ale to už pominulo,“ dodala manželka hudobníka Swizz Beatz, s ktorým má synov Egypta a Genesis.