Prebudili ste sa už niekedy uprostred noci s hrozným pocitom, že ste boli práve svedkom vraždy? Určite viete, že najväčším odborníkom na výklad snov, aký kedy žil, je nezabudnuteľný Sigmund Freud. Sny však v psychológii dodnes hrajú nezastupiteľnú úlohu, konkrétne napríklad pri psychoanalýze, kde sú kľúčom k podvedomia človeka.

Predpokladá sa, že práve sny sú spôsobom, akým sa dostávajú na povrch naše najskrytejšie myšlienky. Ak sa vám zdá o vražde, samozrejme to neznamená, že ste vrah. Väčšinou vám tieto sny chcú prezradiť nasledujúce veci.

Ak ste vo svojom sne videli vraždu, väčšinou to znamená, že:

1. Niečo vo vašom živote končí.
2. Niečo vás príliš zaťažuje a mali by ste to nechať ísť.
3. Vo svojom živote práve prežívate nejaké dramatické zmeny.
4. K nejakej osobe vo svojom blízkom okolí pociťujete nenávisť.
5. Trápia vás pocity viny.

Ak ste boli vo svojom sne zavraždení vy

Tento nepríjemný sen s najväčšou pravdepodobnosťou znamená to, že je najvyšší čas skončiť s niečím, čo vás už dlhšiu dobu trápi. Ak ste sa vražde bránili a bojovali ste, znamená to, že na túto zmenu ešte nie ste pripravený. Ak ste svojho vraha poznali, ide o osobu, voči ktorej (aj keď možno podvedome) prechovávate pocit, že vás niekedy v minulosti zradila.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt scary dreaming killing

Ak bol vo vašom sne zavraždený niekto, koho poznáte

Môže to znamenať, že so zavraždenou osobou máte problém, zradila vás, žiarlite na ňu, alebo s ňou proste len nevychádzate. Táto osoba však môže rovnako reprezentovať aj vlastnosť, ktorej by ste sa chceli zbaviť. Porozmýšľajte preto, čo považujete za najvýraznejší rys „zavraždenej“ osoby.

Ak sa vám sny o vraždách opakujú často

Psychoanalytici si všimli, že u istej skupiny ľudí sa sny o vraždách vyskytujú častejšie. Štúdia zistila, že ide o ľudí, ktorí sú v bežnom živote viac agresívnejší, často až nepriateľskí. Vedci sa domnievajú, že opakovanie snov o vraždách môže byť spôsobené potlačovaním pocitov ako zlosť, agresia alebo hnev.