Pri modeli iPhone 7 spoločnosť Apple odstránila klasický konektor pre slúchadlá, pričom ľudia riešili problém, ako by mohli chytrý telefón nabíjať a zároveň počúvať hudbu, keď sa do rovnakého konektora dávajú slúchadla aj nabíjačka.

Apple pre takéto účely ponúka bezdrôtové slúchadlá, ale sú príliš drahé. Avšak značka Pioneer prišla s vlastným riešením, ktoré umožňuje počúvať hudbu a nabíjať batériu zároveň.

Slúchadlá Pioneer Rayz Plus, s ktorými môžete nabíjať a počúvať hudbu súčasne, vyjdú na 149,95 dolárov. Všetko funguje tak, že koncovku z nabíjačky zapojíte do tenkého vstavaného konektora slúchadiel, čo je veľmi elegantné riešenie, ako robiť obe veci naraz.

Slúchadlá prinášajú tiež niekoľko žiadaných vlastností: adaptívne potlačenie šumu a automatické prerušenie vašej hudby, akonáhle dáte slúchadlá von z uší. Potlačenie šumu sa tiež nazýva ako prispôsobenie slúchadiel uchu a svetu okolo vás. Toto potlačenie je zabezpečené využitím šiestich mikrofónov na každej dvojici slúchadiel. V slúchadlách Razaa za 99,95 dolárov je k dispozícii aj táto funkcia spoločne s módom HearThru.

Oba nové modely Pioneer sú funkčné a spájajú počúvanie s nabíjaním. Sprievodná iOS aplikácia vám umožní doladiť EQ a nastaviť si takzvané inteligentné tlačidlo na diaľkovom ovládači, ktorým môžete ovládať hlasitosť v slúchadlách.