Šokujúce vyhlásenie! Dcéra Tomáša (†16) nezabila, obvinenie je vykonštruované! Tvrdí otec odsúdenej Judity

2058

Otec sedemnásťročnej Judity, ktorú poslal žilinský okresný súd za mreže na dvanásť rokov a štyri mesiace, pretože mala dobodať svojho kamaráta Tomáša (†16), zúri. Podľa jeho slov je celé obvinenie vykonštruované a jeho dcéra nič nespáchala. Súd, prokurátor aj obhajca rodiny Tomáša však majú úplne iný názor.

Dvanásť rokov a štyri mesiace. Tak znie, zatiaľ neprávoplatný, rozsudok Okresného súdu v Žiline, ktorý vyznel jasne proti obvinenej teenagerke Judite. Sudkyňa sa tak stotožnila s obžalobou štátneho zástupcu. Obe strany si zatiaľ nechali lehotu na odvolanie.

Prípad, v ktorom mladučká dievčina figuruje, šokoval v máji 2019 celé Slovensko. Judita mala v ten deň viac ako 50 bodnými ranami zabiť svojho kamaráta Tomáša, s ktorým sa pohádala o podobe ich spoločného výletu do Londýna.

Tomáša († 16) Judita (16) vraj dobodala, keď sa obúval. Motív krvavých jatiek stále nie je známy

Dievča následne tvrdilo, že Tomáša dobodal cudzí muž, ktorý pod falošnou zámienkou merania elektriny vtrhol do bytu. Po byte sa však následne našlo niekoľko nožov, jeden z nich dokonca v izbe dievčaťa.

Polícii trvalo len tri dni, aby prestala pátrať po údajnej tretej osobe a zamerala sa na Juditu. Teraz súd vyniesol rozsudok, s ktorým je rodina zosnulého Tomáša spokojná.

„Súd rozhodol na základe dôkazov, ktoré boli vykonané správne. Po šestnástich mesiacoch od vraždy znamená tento rozsudok pre rodinu aspoň čiastočnú satisfakciu,“ uviedol rodinný advokát.

Krátko po finálnom verdikte pribehol so svojím vyjadrením aj otec dievčaťa Miloš, ktorý sa po celú dobu väzby jeho dcéry snažil Juditu dostať domov z väzenia. Rozsudok ho šokoval. Stále verí, že jeho dcéra je nevinná.

„Sudkyňa rozhodla svojvoľne, nerešpektujúca trestný zákonník, podali sme odvolanie a budeme bojovať ďalej. Judita skutok, ktorý jej je kladený za vinu, nespáchala,“ uviedol rozrušený muž novinárom. Zdôraznil tiež, že väčšina dôkazov hovorí v prospech jeho dcéry. „Obžaloba nepredložila jediný dôkaz o Juditin vine, celé obvinenie je vykonštruované. Budeme sa brániť a nikdy sa s tým nezmierime,“ rozčuľoval sa Juditin otec.

Príbeh vraha: „Preboha, príďte rýchlo sem! Stala sa tu vražda!“

Prípadom sa bude zaoberať Krajský súd, na ktorý po odvolaní kauza poputuje. Judita bude medzitým stále držaná za mrežami a pre rodinu jej kamaráta Tomáša tak nastane ďalšia neznesiteľné čakanie.