Desivé video bolo natočené v obci Spišské Podhradie na severovýchodnom Slovensku. Na jednom z tamojších pozemkov od rána pracovali stavbári, keď sa z ničoho nič zrútila celá stena susedného domu. Vnútri bol otec nepočujúceho Jakuba, majiteľa domu. Nikomu sa našťastie nič nestalo, ale rodina prišla o strechu nad hlavou. Narušili stavbári základy?

Jakub s otcom

Jakub bol v čase incidentu práve v práci, jeho otec bol však doma. Práve sa chystal, že si vypije kávu, keď si všimol, že sa zo stropu sype omietka. Našťastie stihol vybehnúť von, kde chcel varovať vedľa pracujúcich robotníkov, že sa niečo deje. O chvíľku neskôr sa celý jeden múr domu kompletne zosunul k zemi.

Jakubov otec povedal televízii JOJ, že podľa neho stavitelia narušili statiku, čím došlo k zrúteniu steny. Senior utrpel obrovský šok. V mieste, kde došlo k zrúteniu múru, totiž obvykle stála posteľ jeho syna. „O tri hodiny skôr, než sa to stalo, na tej posteli ešte ležal,“ uviedol zdesený otec.

Hráč amerického futbalu chytil dieťa padajúce z tretieho poschodia horiaceho domu. Matka vo vnútri zhorela

Nepočujúci Jakub a jeho rodičia z ničoho nič prišli o strechu nad hlavou. Provizórny domov im našťastie poskytlo mesto Spišské Podhradie. Firma, ktorá na susednom pozemku stavala, prisľúbila, že im zaplatí energiu. Majiteľ tejto firmy sa však odmietol kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu k prípadu vyjadriť. Pripustil však, že ich stavebná činnosť mohla k tomu, čo sa stalo, prispieť.

Žena a dievčatko padajú z horiaceho domu. Prežila iba jedna