Šokujúci zvrat v prípade pašeráčky Terezy! Protidrogová polícia ju očistila!

1122

Chytili ju s deviatimi kilogramami heroínu v kufri … Prípad pašeráčky Terezy, ktorá pred pakistanským súdom stojí pred hrozbou vysokého trestu, však zrejme nie je tak jednoznačný, ako sa zdá.

Za bezmála desať mesiacov, ktoré česká blondínka strávila za mrežami väzenia v Láhaure, absolvovala desiatky ciest k tamojšiemu súdu, nespočetnekrát ale zbytočne. Odročovanie  prípadov je totiž v Pakistane zjavne úplne bežná vec a dôvody sú k tomu často zdanlivo malicherné.

Keď už k pojednávaniu došlo, vypočúvali sudcovia, ktorí sa na prípade vystriedali hneď dvaja, svedkov z radov colníkov, zamestnancov letiska a tiež polície. Čo sa za dverami súdnej siene odohrávalo, priblížil právnik Gull Hassan Khan, ktorý je s prípadom dobre oboznámený a so zadržanou Češkou je v častom kontakte.

„V tej veci je jeden veľmi dôležitý faktor,“ uviedol. „Všetci svedkovia síce potvrdili, že drogy boli nájdené colníkmi pri kontrole … Lenže pracovníci troch ďalších kontrol, vrátane tej protidrogovej, ju očistili!“ prezradil advokát. Tereza H. pritom naďalej trvá na tom, že o drogách vo svojej batožine nevedela.

Sudca sa tak bude pri vyhodnocovaní dôkazov musieť popasovať s otázkou, ako je možné, že Tereza na letisku prešla bez problémov toľkých kontrolnými stanovišťami, a heroín u nej neobjavili ani policajný špecialisti. Na tom je pochopiteľne vystavaná stratégie obhajoby. „Jej právnik v prípade odviedol kus dobrej práce,“ dodal Khan.

Ďalší súd s pašeráčkou Terezou prerušený, teraz z jej strany. Čo sa stalo?

Tereza podľa neho verí, že bude očistená a viac ako desaťročnému trestu sa vyhne. „Je plná nádeje. Povedala mi, že keď dopíše svoju knihu, ktorú dokončuje, bude vonku,“ uviedol. A rozhodnutie v kauze sa skutočne blíži. Zaznieť už mali záverečné reči, lenže konanie bolo opätovne niekoľkokrát odročené. Potom už bude nasledovať rozsudok, proti ktorému sa Češka môže podľa pakistanských zákonov ešte dvakrát odvolať.

Drogová pašeráčka Tereza unikla o vlások hrozbe doživotného trestu!

Drogy v kufri

Tereza H. bola zadržaná 10. januára 2018 na letisku v pakistanskom Lahore. V jej kufri colníci našli ukrytých deväť kilogramov heroínu, ktoré mala údajne previezť cez Abú Zabí do Írska. Za pašovanie drog jej hrozí cez desať rokov väzenia. Česká republika pritom zatiaľ nemá s Pakistanom dohodu o vydávaní väzňov.