Šokujúco nízky trest pre tyrana šteňaťa Marleyho! Sadista Jakub dostal len podmienku!

903

Prípad týraného šteňaťa Marleyho otriasol nielen milovníkmi zvierat! Súd teraz rozhodol o treste pre Jakuba L. (24) z Vimperku, ktorého nafilmovali, ako do malého psíka kopal, škrtil ho a mlátil s ním o zem.

 A trest je veľa  prekvapivý! 

O osude tyrana rozhodol samosudca Okresného súdu v Prachaticiach trestnom príkazom. Jakubovi uložil rok väzenia, ale s dvaapolročnou podmienkou! „Súčasne mu uložil obmedzenia spočívajúce v zákaze požívania alkoholických nápojov a návykových látok a uložil mu povinnosť podrobiť sa v priebehu skúšobnej doby programu psychologického poradenstva na rozvoj schopnosti zvládať agresivitu,“ povedala FTV Prima podpredsedníčka okresného súdu Vendulka Pozniaková.

Verdikt ešte nie je právoplatný, tyran aj prokurátor majú osem dní na to, aby sa k nemu vyjadrili. Verejnosť a odborníci ale trest poriadne prekvapil. Surovec bol totiž zachytený na kameru, ako do šteniatka kopal, škrtil ho a mlátil s ním o zem. Roztomilý labrador mal po útoku opuch hlavy, hrudníka a nemohol chodiť. Veterinári ho museli niekoľkokrát operovať. Ľudia pre tyrana preto žiadali maximálny možný trest za týranie zvierat, teda dva roky natvrdo. Brutálne týranie bolo ale opäť vyriešené »len« podmienkou.

Hororová správa veterinára o týranom šteniatku Marleym, malo opuch hlavy a nebolo schopné chôdze!