Španiel po vyhodení začal čítať slovníky, v televízii potom vyhral milióny

400

Keď prišiel o zamestnanie, začal vtedy neveľmi vzdelaný Juan Pedro Goméz čítať encyklopédie a slovníky. Potom sa prihlásil do televíznej vedomostnej súťaže a vyhral rekordných 1,6 milióna eur.

Juan Pedro Goméz stratil svoju prácu žeriavnika, keď v Španielsku vypukla ekonomická kríza. Vtedy jeho budúcnosť nevyzeral vôbec ružovo. Otec dvoch detí odišiel zo školy v 16 rokoch, príliš vzdelaný teda nebol. Keď prišiel o prácu, rozhodol sa to napraviť.

Začal čítať encyklopédie a slovníky a zlepšovať sovu gramotnosť. Dúfal, že to zvýši jeho šance na získanie novej práce. Muž z obce Porzuna neďaleko mesta Real, kde žijú asi štyri tisícky ľudí, zostal nezamestnaný ďalšie štyri roky. Potom sa rozhodol využiť svoje novo nadobudnuté znalosti a prihlásil sa do televíznej vedomostnej súťaže. A to mu zmenilo život. Jeho príbeh zaznamenal server thetimes.co.uk.

V súťaži Pasapalabra, ktorá je inšpirovaná britskou súťažou Alphabet game, vyhral 1,6 miliona eur.. Princípom hry je hádať slová podľa krátkeho popisu. Juanpe, ako Goméza poznajú jeho priatelia a diváci relácie, dosiahol veľkého finále po tom, čo prešiel 24 kolami. Vytvoril tak rekord v počte víťazstiev.

Vyhrané peniaze nechce minúť za nový dom ani drahé auto. Najskôr plánuje splatiť hypotéku na svoj existujúci dom a potom vziať svoju ženu a deti na dovolenku.