Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici 26. októbra pustil z väzby skupinu policajtov okolo bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara obvinených v kauze Očistec

845
Policajný exprezident Tibor Gašpar

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek doplnil návrh na predĺženie väzby, ktoré majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších káuz.

Doplnené návrhy nestačili Špecializovanému trestnému súdu na predĺženie väzby skupine obvinených v kauze Očistec, teda policajného exprezidenta Gašpara, exriaditeľa protikorupčnej jednotky Krajmera, bývalého šéfa NAKA Hraška a ďalších funkcionárov Zetochu a Mihálika.

Paktuje generálny prokurátor Maroš Žilinka s Ficom?

Obrazovo-zvukové záznamy a ich doslovné prepisy

Na nahrávkach sú zachytené rozhovory expremiéra Roberta Fica, bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (obaja Smer), advokáta Marka Paru, Gašparovho syna Pavla, ktorý je tiež advokát, a podnikateľa Miroslava Bödöra, otca Norberta Bödöra. Ten je momentálne tiež vo väzbe. Polícia ich sledovala niekoľko dní na chate v Nitrianskom kraji.

Kajetána Kičuru prepustili z väzby: Toto je dôvod!