Speváčku a youtuberku Grimmieovou zastrelil útočník priamo na koncerte

851

    Strelec ju zasiahol v piatok krátko po uplynutí jej koncertu v Orlande na Floride. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej strelec vzápätí spáchal samovraždu.

    Útočník prišiel na koncert speváčky vyzbrojený dvoma pištoľami. Keď rozdávala autogramy, začal strieľať. Jej brat podľa polície vzápätí proti strelcovy zakročil, ten však obrátil jednu zo zbraní proti sebe. „Jej brat je hrdina. Zastavil ho a zabránil, aby ublížil komukoľvek ďalšiemu,“ uviedla webu CNN hovorkyňa polície Wanda Fordová.

    Koncert, na ktorom Grimmieová vystúpila spoločne s kapelou Before You Exit, skončil krátko po desiatej večer miestneho času (po 4:00 SELČ) a na streľbu došlo nedlho potom. Ťažko zranenú speváčku previezla sanitka do nemocnice, lekári jej však už pomôcť nedokázali.

    Podľa polície nie je jasné, aký bol Strelcov motív ani ako sa mu podarilo so zbraňami na koncert preniknúť. „Nevieme, či to bol len šialený fanúšik, ktorý ju sledoval na twitteri a ďalších sociálnych sieťach,“ povedala médiám seržantka Wanda Migliová.

    Podľa nej zatiaľ ani nie je zrejmé, ako bola zaistená ostraha vystúpenia, ktorému prihliadala asi stovka ľudí. Počas autogramiády, ktorú prerušila streľba, ich podľa nej na mieste zostala len malá časť.

    Dvadsaťdvaročná Christina Grimmieová sa preslávila predvlani v talentovej súťaži Hlas vysielané na kanáli NBC, v ktorej sa umiestnila tretia. Jej nahrávky potom na videokanáli na Youtube získali státisíce fanúšikov. Ohlas mali jej popové tanečné piesne zvlášť u veľmi mladého publika. „Nemáme slov. Stratili sme krásnu dušu s úžasným hlasom,“ reagovali na správu o tragédii na svojom twitteri usporiadatelia súťaže.