Spoveď prostitútky, ktorú si kúpil Karel Gott

Keď vedľa mňa ležal, všetko mi došlo!

3019

Premiéra nového filmu Ireny Pavláskovej (59) Pražské orgie sa blíži a diváci sa vďaka snímke prenesú o pár rokov naspäť a pozrú do bytu slávneho maliara Alfonsa Muchu († 78), v ktorom jeho syn a spisovateľ Jiří († 76) usporiadal v časoch normalizácie vyhlásené dekadentné večierky hemžiace sa známymi osobnosťami. A na týchto večierkoch bývala najväčšou hviezdou krásna Venuša, s ktorou sa zaplietol aj Karel Gott (80).

Nádherná miešanka s africkými génmi v krvi Venuša Samešová (64) pôsobila v socialistickej Prahe doslova ako zjavenie, a stala sa tak ozdobou Muchových večierkov, kam chodili disidenti, Havlom počnúc, ale aj fotografi, maliari, spisovatelia, speváci a herci, ako Pavel Landovský , Karel Gott, Ladislav Štaidl, Felix Slováček, Ondřej Soukup, Petr Hapka, František Ringo Čech, Miloš Kopecký, ale i napríklad Jitka Zelenková. Proste všetci. A Venušu poznal úplne každý, navyše práve u Muchu v byte s ňou nafotil nádherné akty preslávený fotograf Taras Kuščynskyj († 51).

Potom sa ale Venuša odsťahovala do Nemecka. „Do Nemecka som odišla za Ulim, otcom môjho syna Davida. Aby môj syn mohol byť so svojím oteckom, s ktorým som prežila románik pri predchádzajúcej návšteve Berlína. Lenže sa ukázal ako zbabelec, otočil sa ku mne aj k synovi chrbtom, a ja sa ocitla bez prostriedkov,“ spomína Venuša, ktorá si tak začala zarábať v nevestinci.

A tam jedného dňa vstúpil muž, ktorého tvár bola všetkým známa. „Je tu ten spevák, čo spieva Biene Maja,“ nieslo sa okamžite podnikom a každá z dám chcela byť »jeho«. Gott si ale vybral práve exotickú Venušu a ani vo sne ho nenapadlo, že je to tá krásna Venuše od Muchu.

Nepoznal ju. „Nie, mala som našťastie parochňu. Keď si ma, zrejme kvôli tomu, že som mala najdlhšie nohy, medzi ostatnými slečnami vybral a ležali sme v posteli, premýšľala som, či mu nemám povedať, že som tá pražská Venuša, o ktorej možno počul. Ale bolo to s ním tak pekné, že som radšej nepovedala nič. Pri pohľade na jeho skvelú telesnú kondíciu som si to rýchlo rozmyslela. Jeho magické zjavenie, akoby spadol priamo z neba, ma po všetkých otravných rodinných tragédiách priviedlo do skvelej nálady,“ opisuje Venuša vo svojej knihe.

Zároveň priznáva, že toto stretnutie s Gottom jej otvorilo oči a ona zanechala najstaršie povolania na svete. „Vlastne mi to stretnutie s ním veľmi pomohlo! V tom bordelu som si totiž predsa len občas zúfala: Kam až som to klesla ?! Ale keď sa tam objavil aj Gott, zrazu som si hovorila: Keď do takých miest chodia aj Karel, tak asi nie som až tak zlá. Prestala som mať pocit obete. Vďaka nemu som potom získala chuť toho nechať a začať zase žiť normálny život,“ hovorí doslova Venuša, ktorá dnes pracuje v Nemecku ako ošetrovateľka.

Karel Gott a kapela No Name vydajú spoločný duet

Venuša Samešová sa narodila českému otcovi a matke, ktorá bola napoly Afričanka (jej otec pochádzal zo štátu Togo). Otec sa živil ako ošetrovateľ a krotiteľ zvierat v cirkuse, zatiaľ čo matka ovládajúca štyri svetové jazyky bola v domácnosti. Až krátko pred dôchodkovým vekom si našla prácu sprievodkyne, v ktorej sa plne realizovala. Venuša začala »so životom« skoro a tvrdo. V pätnástich sa stala milenkou o dve desiatky rokov staršieho muža, výtvarníka Vratislava Hlavatého, ktorý ju ovládal, využíval a s ktorým absolvovala rôzne »trasy« po normalizačné Prahe, z ktorej tá najpovestnejšia smerovala do domu spisovateľa Jiřího Muchu na Hradčanskom námestí.

Vražedné šialenstvo u susedou Karla Gotta. Muž zavraždil dievča († 14) a druhú zranil

Hlavatý ju tiež postupne zoznamoval s ďalšími osobnosťami, ktoré sa mali o mnoho rokov neskôr stať legendami. Veľakrát až spätne Venuša zisťovala, s kým mala tú česť. Že napríklad chalupa, kde trávila víkend, patrila disidentovi Václavovi Havlovi, a extrovertný muž, ktorý jej tam chcel robiť masáž, bol herec Pavel Landovský.

Karel Gott o utečencoch: Pred kamery nám strkajú svoje deti. Tuším, kto za tým je!