Spútaná Nemka v rímskom parku. Talianskom sa šíria sexuálne útoky na ženy

1292
Španielske schody

Sexuálne útoky na ženy sa ďalej šíri Talianskom. Niekoľko šokujúcich prípadov znásilnenia zahraničných turistiek je hlásené tiež z Ríma, informujú zahraničné agentúry.

Starostka metropola Virginia Raggiová chystá opatrenia, vrátane inštalovanie 150 nových priemyselných kamier. V niektorých prípadoch znásilnenia boli obvinení migranti.

Park Villa Borghese

Nahá žena v parku

Prípadov prepadnutia žien teraz pribúda hlavne v Ríme. Polícia pátra napríklad po mužovi vo veku 20 až 25 rokov, ktorý v známom parku Villa Borghese v centre mesta prepadol 57 ročnú Nemku, ktorú následne spútal a znásilnil, informovala dnes agentúra APA. V pondelok po polnoci našiel nahá ženu taxikár. V ústach mala vreckovku, čím chcel páchateľ zjavne zabrániť tomu, aby si privolala pomoc.

Nemka tvrdila, že ju znásilnil mladý muž a ukradol jej 40 eur, hotovosť ktorú mala pri sebe.

Kapitol

V uplynulých dňoch nahlásilo znásilnenie niekoľko turistiek v Ríme. Pobúrenie vyvolal napríklad prípad Fínky, ktorú minulý týždeň v noci v blízkosti centrálneho stanice Termini prepadol a znásilnil migrant z Bangladéša. Belgická turistka zase hlásila sexuálne útok na Kapitole.

Polka prehovorila o brutálnom znásilnení v Rimini: Povedali mi, že ma zabijú!

Celú Taliansku pred viac ako dvoma týždňami šokovalo znásilnenia poľskej turistky a zmlátenie jej priateľa skupinou štyroch migrantov, z ktorých traja boli neplnoletí. Po čine na pláži v Rimini skupina ešte znásilnila peruánskeho transsexuála.

Aj keď jednotlivé prípady spolu nesúvisia, vyvolali verejnú diskusiu, píše APA. Starostka Ríma už ohlásila prijatie súboru opatrení, ktoré majú posilniť bezpečnosť.

V rôznych štvrtiach má byť nainštalovaných 150 nových bezpečnostných kamier. Verejné osvetlenie má byť zosilnené v centre mesta i na jeho periférii. Ženy, ktoré si v noci privolajú taxi, môžu počítať so zvýhodnenými cenami. V školách sa začnú kampane proti násiliu voči ženám.