Starostlivosť o Schumachera je príliš nákladná. Rodina rozpredáva majetok za milióny!

1257

Od osudnej nehody uplynulo už viac ako sedem rokov. Stav Michaela Schumachera (52) je stále obostretý tajomstvom. Je však jasné, že starostlivosť o neho je veľmi nákladná. Minimálna suma, ktorú rodina vynaloží za každý týždeň, je takmer dvesto tisíc euro.

F1: Rekordérom VC Malajzie je Nemec Michael Schumacher

Niet divu, že takéto výdavky zasiahnu poriadne aj rozpočet tak zaistenej rodiny, ako je tá legendy formuly 1. Jeho manželka Corinna tak behom rokov už predala niektoré položky rozsiahleho majetku. Zbavila sa napríklad súkromného lietadla za 37 miliónov euro, alebo domu v Nórsku za 3,2 milióna euro.

F1: Schumacher je pre Nemcov najväčšia športová ikona

Teraz sa chce vzdať luxusné vily vo Švajčiarsku. Je známe, že úspechy ovenčený pilot je liečený vo svojej rezidencii na Malorke. Vila je teda neobývaná a rodina by predajom opäť získala nemalé finančné prostriedky, ktoré nutne potrebuje. Nehnuteľnosť ťaží aj z obrovského pozemku, ktorý má cez dvadsať tisíc metrov štvorcových. Odhaduje sa, že by sa predajná cena mohla vyšplhať až na 60 miliónov. To by Corinne opäť dodalo na nejaký čas poriadnu finančnú istotu a stabilitu.

Schumacherova manželka dementovala zvesti o smrti jej manžela

Fanúšikovia nemeckého šampióna navyše netrpezlivo čakajú na dokument o jeho živote. K jeho natočenie rodina súhlasila v roku 2019, ale jeho uvedenie sa oneskorilo vďaka pandémii koronavírusom. V snímke by sa mali dočkať prvých záberov svojho hrdinu od jeho nehody v decembri 2013, ktorá mu spôsobila poškodenie mozgu.

Ďalšie legenda F1 po havárii bojuje o život! Skončí ako Schumacher?