Startup Cohesity založil Mohit Aron, spoluzakladateľ a bývalý CTO spoločnosti Nutanix. O tomto Startup sa začalo písať len pred rokom. Avšak rastie tak rýchlo, že sa Mohit rozhodol poslať všetkých zamestnancov s ich rodinami na dovolenku na Havaj.

Spoločnosť má asi 110 zamestnancov, a tak musel byť výlet rozdelený na dve etapy. Teraz je na exotickom ostrove 50 zamestnancov z radov inžinierov, pričom Mohit poslal pár fotiek serveru Business Insider. A ďalších 60 zamestnancov z predajného a marketingového oddelenia si užije výlet vo februári.

Startup Cohesity sa snaží zostaviť trh s novým úložiskom zvaným „hyper konvergované sekundárne úložisko“. Spoločnosť Nutanix, na ktorej založenie sa Mohit podieľal, pomohla s propagáciou úložiska na trhu.
00122Koncept hyperkonvergence, ktorý zostavil Mohit, spája výpočtové prostriedky s prostriedkami na úschovu dát, čím je zjednodušená virtualizácia.

Cohesity vychádza zo skutočnosti, že 80% informácií v ICT nikto nevenuje pozornosť, a tak sa im snaží vrátiť ich hodnotu. Tvrdí, že historické dáta je potrebné správne analyzovať, pretože v sebe nesú dôležité informácie o trendoch a správaní systémov. Podľa toho je potom možné lepšie rozhodovať o taktikách a stratégiách ďalšieho smerovania firiem a organizácií. Cohesity stará o odložené dáta tým, že ich správne usporiada pre analýzu a postará sa o ich ochranu.

Startup bol založený v roku 2013, pričom do minulého roka pracoval predovšetkým na vývoji. Svoj produkt začal predávať len pred rokom. Ale počas posledného roka získal neuveriteľné množstvo zákazníkov. Len v treťom štvrťroku sa príjmy zvýšili o 150% oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Na raste sa podieľali najmä zamestnancami, a preto im chce Mohit výletom na Havaj poďakovať.

Investori v posledných dvoch kolách investovania navýšili kapitál Startup na 70 miliónov dolárov.