Šťastie v nešťastí! Námorníka našli po dvoch dňoch na mori. Visel na prove potápajúcej sa lode

672

More je krásne, keď po ňom plávate, ale desivé, keď stroskotáte. Rozprávať by o tom mohol americký námorník, ktorého objavili, ako visí na prove vlastnej potápajúcej sa lode. Zachránila ho nákladná loď, ktorá plávala okolo.

Rodina 62ročného Stuarta Beeho z Floridy nahlásila nezvestného v piatok 27. novembra, keď sa muž celý deň nevrátil domov. Podľa príbuzných Bee nikdy netrávil na mori vo svojej 10 metrov dlhej lode viac ako 24 hodín. Ako sa ukázalo, obavy rodiny boli oprávnené.

Keď v nedeľu námorníka objavila 138 km od floridského mysu Canaveral nákladná loď menom Angeles, nachádzal sa v kritickej situácii – z posledných síl visel na prove potápajúcej sa lode.

Aby na seba záchranca upozornil, vyzliekol si košeľu a z posledných síl jej začal mávať.
„Požičal som mu vlastné oblečenie,“ líčil potom pre Daily Mail Lacruiser P. Relative z posádky nákladnej lode. Posádka následne muža odovzdala do starostlivosti záchranárov.

Rybár prežil viac ako rok v Tichom oceáne

„Záchrana životov na mori je tým prvým, o čo sa námorník stará. Ukazuje to puto, ktoré medzi tými, ktorí sa plavia po mori, je,“ opísal pre BBC kapitán Mark Vlaun, veliaci dôstojník sektoru pobrežnej stráže Jacksonville.