Najprv ich škrtil, než upadli do bezvedomia, a aby sa uistil, že sa už viackrát neprebudia, naplnil im ústa montážnou penou. Francúz Laurent F. (55) takto zavraždil svoje dve deti, päťročného Lea a až dvojročnú Mayu. Potom sa pokúsil zniesť zo sveta aj svoju manželku.

Dve brutálnej vraždy otriasli nielen celým Nemeckom. Muž identifikovaný len ako Laurent F. bol predtým zatknutý za pašovanie metamfetamínu. Podľa výpovedí na súde bol naštvaný na svoju manželku, ktorej prisudzoval svoje finančné problémy, a rozhodol sa jej pomstiť. O prípade informoval aj britský Daily Mail.

Muž žil v Drážďanoch od roku 1992, kde si založil stavebnú firmu. Tá sa ale dostala do vážnych finančných ťažkostí a jeho manželka sa od neho odsťahovala aj s ich potomkami. Ako uviedol Daily Mail s odvolaním sa na miestne médiá, bol Laurent F. navyše v januári minulého roka zadržaný s kilogramom drog, ktoré sa do krajiny pokúšal prepašovať z Poľska.

Brutálna vražda tínedžeriek Marie a Evelin! Ich zohavené telá našli natlačené v bielizníku!

Údajne zo svojich problémov obviňoval svoju manželku Marieta F. (27) a chcel sa jej pomstiť. Prokurátor Till von Borries uviedol, že tak robil z dôvodu, že ho jeho žena opustila, a tým urazila jeho sebaúctu. Bezcitná dvojnásobná vražda mu ale očividne k zmazaniu pocitu krivdy nestačila. Telíčka detí uložil do postele, aby vyzerali, že len spia, a počkal na svoju ženu. Tú sa pokúsil zabiť ranou ťažkým predmetom zozadu do hlavy.

Sama so svojím vrahom

Marieta F. prežila len vďaka hustej parochni, ktorú mala v tú chvíľu na hlave. Vybehla z bytu, kde omdlela a kde ju zachránili susedia. Tí besniaceho muža zastavili, pokúsili sa zobudiť deti, ktoré nedýchali, a zdesene zistili, že majú ústa naplnená montážnou penou. Podľa výpovede súdneho znalca chcel spôsobiť svojej manželke čo najväčšiu traumu.