Mestský súd v Prahe začal v pondelok prejednávať prípad profesionálneho fotografa Filipa S. (37), ktorý čelí obvineniu zo štyroch znásilnení. Polícii sa ozvali štyri ženy, ktoré tvrdia, že ich fotograf počas dohodnutého fotenia mal donútiť k súloži, a to navyše za pomoci drog.

Fotograf ich obvinenia odmieta s tým, že žiadne drogy nikomu nepodstrčil a so sexuálnym kontaktom klientky súhlasili. Štátna zástupkyňa pre neho navrhuje sedemročný trest.

K prvému znásilneniu malo podľa obžaloby dôjsť už v roku 2014. Poškodené dievča (22) malo fotografa požiadať o fotenie v spodnom prádle a za týmto účelom mala tiež dôjsť do jeho bytu na Prahe 4. Obžalovaný Filip S. jej tu mal po príchode ponúknuť pohár vína, ktorý prijala.

Dievčine mal potom ponúknuť fotenie s nahým naolejovaným poprsím s tým, že sa naolejovania ujme on sám. Poškodenej potom ponúkol celý rad sexuálnych návrhov, ktoré odmietala. Následne si nad ňou podľa obžaloby obkročmo kľakol, pod zámienkou fotenia.

„Boli sme u tvojej mamy a teraz ideme vyskúšať teba!“ Jarmila popísala znásilnenie komunistickými bachármi

 Prsty v  pošve 

„Túto situáciu využil a náhle ju celou svojou váhou zaľahol a zasunul jej svoju ruku pod nohavičky a svojimi prstami prenikol do jej pošvy, keď túto situáciu komentoval slovami, že cíti, aká je vlhká a že s ním teda chce mať sex,“ zaznelo z úst štátnej zástupkyne Jany Murínovej pri čítaní obžaloby.

„Poškodená ho prosila, nech ju nechá, nech to nerobí, snažila sa ho zo seba odstrčiť,“ stojí ďalej v obžalobe. V istej chvíli sa jej však malo podariť  obžalovaného muža zhodiť a z bytu utiecť. Obžalovaný fotograf však odmieta, že by zašiel ďalej, než k nohavičkám: „Fotil som ju len v bielizni, a potom sme sa dohovorili, že jej namasírujem prsia, čo som tiež urobil, všetko bolo v poriadku. Potom si nechala masírovať chrbát, prešiel som aj na zadok a zajazdil som aj k nohavičkám. Zrazu dostala hysterický záchvat a začala na mňa kričať. Ja som sa ospravedlňoval a po nejakej chvíli sa trochu zrovnala.“

Benjaminovi Mendymu odmietli kauciu už tretíkrát pred súdnym procesom za znásilnenie a sexuálne napadnutie

 Podozrivá cola  s rumom 

Tri ďalšie prípady sa potom mali odohrať v roku 2020. Koncom mája tohto roku si do bytu pozval dievča (25), ktoré mal fotiť v tzv. mliečnej vani. Akonáhle prekročila prah fotografovho bytu, prišla ponuka coly s rumom, ktorú ale nedopila, pretože jej nápoj nechutil. Obžalovaný Filip S. jej potom mal ďalej ponúkať rôzne drogy s tým, že: „má doma čokoľvek.“ Počas fotenia sa jej potom podľa obžaloby za účelom svojho uspokojenia rôzne dotýkal aj napriek tomu, že ho prosila, nech v tom nepokračuje. Vo vani sa potom mal pokúsiť dievčaťu strčiť prsty do ritného otvoru.

Ani tam sa ale nezastavil, dievčaťu povedal, že: „má byť poslušná a robiť, čo on chce. Držal ju pod krkom a fotografoval, potom jej strčil prst do vagíny, keď poškodená chcela vstať a odísť. On ju však chytil pevne za pás a vsunul svoj penis do jej vagíny, a to opakovane asi dvakrát alebo trikrát, keď sa však poškodená intenzívne bránila a povedala, že chce ísť domov,“ opisuje obžaloba. Aj v tomto prípade obžalovaný fotograf všetko poprel.

Vražda a znásilnenie pacientok v nemocnici!

 Kokaín by bol príliš  drahý? 

V ďalšom prípade malo ísť o ešte len devätnásťročné dievča. Tú mal omámiť nezistenou látkou pravdepodobne rozpustenou v alkohole. „Potom zneužil jej bezbranný stav a v úmysle dosiahnuť svoje sexuálne vzrušenie a následné uspokojenie vykonal na tejto poškodenej vaginálny a análny pohlavný styk,“ popisuje obžaloba. Obžalovaný fotograf pri svojom výsluchu poprel, že by dievčaťu drogy podal a naopak uviedol, že to bola ona, kto ho prosil o kokaín. „Na to som jej povedal, že na kokaín nemám, že je drahý,“ kontroval muž na súde.

Posledná z údajne znásilnených dievčat (23) na polícii uviedla, že aj jej sa fotograf pokúšal drogy podstrčiť. Tá niekoľkokrát odmietla, ale obvinený ju mal prehovárať tak dlho, až nakoniec dovolila a užila jednu štvrtinu tablety extázy. Kvôli tomu potom údajne postupne začala strácať vedomie a posledné čo si podľa obžaloby vybavuje, ako za ňou fotograf lezie do vane. Ráno sa potom mala prebudiť s opuchnutými perami, poranenou ústnou dutinou a modrinami v oblasti paží. Až z jeho vyjadrovania potom pochopila, že malo dôjsť k jej zneužitiu. Filip S. na súde aj v tomto prípade uviedol, že nesúhlasí s tým, ako ho opisuje obžaloba a okrem iného podotkol, že sex mal byť z jej strany dobrovoľný.

Všetky štyri poškodené ženy v prípravnom konaní tiež konštatovali, že kvôli tomuto zážitku trpia trvalými následkami v podobe psychických ťažkostí, za nemajetkovú ujmu preto požadujú na súde náhradu v súčte stotisíc eur. Polícia pri prehliadke inkriminovaného bytu tiež objavila bezmála jeden gram látky MDMA a niekoľko tabliet extázy, ich prechovávanie je jediný bod obžaloby, ku ktorému sa obžalovaný fotograf v pondelok na súde priznal. Hlavné pojednávanie bude pokračovať v októbri výsluchom svedkov a súdnych znalcov.