Strach obchádza obľúbenu dovolenkovu destináciu aj Slovákov. Pri brehu sa objavil obrí ľudožravý žralok

1808

Strach obchádza obľúbenu dovolenkovu destináciu miliónov turistov z celého sveta. Pri brehoch Malorky sa objavil obrí žralok biely, ktorý útočí aj na ľudí. Ľudožravého žraloka uvideli v španielskych vodách prvýkrát za 30 rokov.

Obrí žralok biely bol videný pri južnom pobreží Malorky, približne 13 kilometrov od ostrova Cabrera. Odfotila ho vedecká expedícia Alnitak, ktorá potom správu oznámila na Facebooku. Podľa ich odhadu mal približne päť metrov a vedci ho pozorovali približne 70 minút.

„V posledných rokoch sa objavili rôzne nepotvrdené svedectvá a zvesti, ale toto je prvé vedecké pozorovanie prítomnosti bieleho žraloka v španielskych vodách za posledných najmenej 30 rokov,“ uviedla expedície.

Veľkí bieli sú jedným zo 47 druhov žralokov, ktorí žijú v Stredozemnom mori. Zo všetkých druhov žralokov sú zodpovední za najviac nevyprovokovaných útokov na ľudí. Turisti sa ale v Španielsku častejšie môžu stretnúť so žralokom modrým, ktorý sa občas priblíži aj k rušným plážam. Naposledy k tomu došlo v polovici júna na Menorce v obľúbenom letovisku Arenal d’en Castell.