Hroznú vraždu vyšetruje rakúska polícia. V smetiaku našli telíčko nezvestného sedemročného dievčatka, ktorá mala takmer odrezanú hlavu. Zatknutý bol 16-ročný Čečenec, ktorý býval s rodinou v blízkosti obete.

Sedemročná žiačka viedenskej základnej školy zmizla minulý piatok, keď sa hrala s ostatnými deťmi pri bytovom dome. Podľa polície ju brutálne dobodal šestnásťročný mladík, ktorý býval v susedstve s rodičmi, ktorí rovnako ako rodina dievčatka pochádza z Čečenska. Mladík školáčke vo svojom byte takmer odrezal hlavu kuchynským nožom s dvadsaťcentimetrovou čepeľou a potom ju zabalil do igelitového vreca a vyhodil ju do popolnice vo viedenskom obvode Döbling.

„V zlý čas na zlom mieste“

Vrah vyšetrovateľom zdôvodnil svoj čin všeobecnými pocity hnevu, ktorý nebol namierený priamo voči obeti. Dievčatko tak podľa vyšetrovateľov bola len „v zlý čas na zlom mieste“. K sexuálnemu násiliu nedošlo a páchateľ aj obeť sa poznali. Mladík ju totiž mal už skôr pozvať do svojho bytu na zmrzlinu.

Žiadateľ o azyl bol zastrelený po tom, čo zavraždil malé dieťa a ťažko zranil matku

Podľa polície išlo o dobrého študenta, ktorý doteraz nemal problémy so zákonom. Polícia tak teraz zisťuje, či netrpí duševnou poruchou. „Neprejavil empatiu ani emócie,“ povedal na tlačovej konferencii detektív Gerhard Haimeder.