Streľba v kolibe na Štrbskom plese! Hostia sa vrhali pod stoly, deti strkali von oknom

1048

V nedeľných večerných hodinách vtrhol do ubytovacieho zariadenia na Štrbskom plese ozbrojený muž, ktorý požadoval od personálu peniaze. Aby ukázal, že to myslí vážne, vystrelil na výstrahu do stropu.

V kolibe na brehu jazera bol v čase incidentu väčší počet hostí. Páchateľ vošiel okolo 18:00 zadným služobným vchodom so zbraňou v ruke a žiadal od personálu peniaze. Troch zamestnancov si vzal ako rukojemníkov, zobral im mobilné telefóny a kľúče od auta, ktoré hodil do lesa.

Streľba v bratislavskej posilňovni! Ozbrojený útočník zranil najmenej jedného človeka

Nasledovali dva výstrely mierené do stropu, ktoré rezonovali po celom zariadení. Vystrašení hostia sa začali vrhať pod stoly a urýchlene opúšťali budovu. Jedna mamička v obrovskom strachu o svoju malú dcéru ju spustila oknom von z budovy v snahe ochrániť ju.

Ozbrojený muž, ktorého očití svedkovia opísali ako Poliaka, schmatol časť tržby a utiekol. Podľa všetkého bol asi 185 cm vysoký, športovej postavy, oblečený v šedej teplákovej súprave. Tvár si zakryl rúškom a na chrbte niesol veľký batoh.

Ďalšia streľba v Bratislave. Známy gangster bojuje o život

Polícia po nebezpečnom zlodejovi pátra, bola aj kontrola vozidiel. „Incident sa podľa strážnikov obišiel bez zranení,“ informovali na sociálnej sieti.