Spojené štáty sa spamätávajú z ďalšej tragédie, ktorá sa odohrala na pôde školy. V pondelok vtrhla na základku v Nashville Audrey Haleová (†28), ktorá mala so sebou dve poloautomatické pušky a začala paľbu. Strelkyňa zabila šesť ľudí. Polícia zverejnila šokujúce video zo zásahu proti útočníčke! Hrdinami policajného zboru sa stali policajti Rex Engelbert a Michael Collazo, ktorí vrahyňu zastrelili. Podľa úradov išlo o skvelú policajnú prácu. Avšak kamarátka útočníčky tvrdí, že tragédii mohli aj zabrániť.

Mesto Nashville v Spojených štátoch sa spamätáva z tragédie, ktorá sa odohrala na súkromnej kresťanskej základnej škole Covenant School. V pondelok krátko po desiatej rannej hodine tam vtrhla ozbrojená Audrey Haleová. Šéf polície John Drake pre North Eastern Post uviedol, že prestrelila vchodové dvere a spustila paľbu. Pri masakre zabila tri deti a troch dospelých. Podľa policajta kedysi na škole študovala.

 Detské  obete 

Medzi obeťami sú Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs a William Kinney. Všetkým menovaným bolo iba deväť rokov. Útok neprežila ani suplujúca učiteľka Cynthia Peaková (†61), školník Mike Hill (†61) a riaditeľka školy Katherine Koonceová (†60). Motív činu zatiaľ nie je jasný, ale podľa Draka išlo o plánovaný útok.

 Policajní  hrdinovia 

Nashvillská polícia v utorok zverejnila šokujúce video z policajného zásahu na kresťanskej škole. Policajný zásah zachytili osobné kamery policajtov Rexa Engelberta a Michaela Collaza.

Na videu, ktoré zachytila kamera Engelberta, je vidieť, ako sa svojim kolegom zastavuje pred školou, berie útočnú pušku a uteká dovnútra. Vonku je neidentifikovaná žena, ktorá im hovorí: „Všetky deti sú zatvorené, ale máme dve deti, o ktorých nevieme, kde sú.“ Engelbert jej odpovedá: „Dobre, áno, pani.“ Žena im potom ukazuje, kam majú ísť. „Hore je skupina detí,“ uvádza.

Policajti prechádzajú prázdne triedy a spleť chodieb, vo videu je počuť húkajúci alarm. Potom zaznejú výstrely. „Znie to, ako by to šlo zhora,“ hovorí jeden z policajtov. Hore je už skupinka ďalších mužov zákona. Dvaja policajti zo skupiny už zahájili paľbu proti strelkyni. „Daj ruky preč od zbrane,“ kričí na ňu. Následne potom útočníčka padá k zemi. Nekompromisná likvidácia vrahyne nasleduje o 10:27.

Masaker v Connecticute: Šialenec strieľal v škole a zabil 20 detí a 7 dospelých

Podľa policajtov práve Engelbert a ďalší policajt Michael Collazo strelkyňu zneškodnili. Engelbert je pôvodom z Chicaga a u polície je štyri roky. Collazo slúži u polície deväť rokov. Aj jeho záznam z osobnej kamery policajti zverejnili. Šéf polície John Drake uviedol, že išlo o skvelú policajnú prácu. „Chcem poďakovať našim zasahujúcim policajtom, ktorí sa tam dostali ako prví a okamžite šli dovnútra,“ uviedol s tým, že zachránili mnoho životov.

 Šokujúce  správy 

Avšak tragédii sa podľa informácií televízie News Channel 5 dalo zabrániť. Krátko predtým, než vtrhla na základné školy a zabila niekoľko ľudí, písala vraj svojej kamarátke Averianne Pattonovej na instagrame, že plánuje samovraždu. „Dneska plánujem zomrieť. Zrejme o mne, až zomriem, počuješ v správach. Toto je moje posledné zbohom. Uvidíme sa v budúcom živote,“ napísala svojej kamarátke, ktorá sa ju snažila presvedčiť, že má stále pre čo žiť. „Viem, ale už nechcem ďalej žiť. Ospravedlňujem sa. Nechcem ťa znepokojovať alebo upútať pozornosť. Len potrebujem zomrieť. Chcela som ti to povedať ako prvá, pretože si ten najkrajší človek, akého som stretla a poznám ťa celý svoj život,“ písala ďalej v správach. Kamarátky sa poznali z basketbalového tímu, v ktorom spoločne hrali na strednej škole.

Ďalšia streľba na americkej strednej škole. V Marylande sú dvaja zranení, z toho jeden kriticky

 Snaha o  varovanie 

Averianna neváhala a snažila sa kontaktovať políciu s tým, čo jej Audrey písala. Kancelária šerifa kontaktovala o 10:13, ale tam jej povedali, nech zavolá na iné núdzové číslo. „O 10:14 som volala na tiesňovú linku a čakala som takmer sedem minút, kým som sa niekomu dovolala,“ uviedla Averianna s tým, že jej potom dotyčný povedal, že k nej pošlú policajta. „Policajt ku mne prišiel až o 15:29,“ dodala. Avšak v čase, keď Averianna kontaktovala kanceláriu šerifa, už bolo podľa úradov neskoro, pretože už vtedy strelkyňa rozpútala masaker na škole.

Ostalo tam veľa mŕtvych! Strelec vyvádzal v škole v Parklande, zranených je cez 20, podozrivým je exštudent