Doživotné väzenie uložil vo štvrtok súd v Nottinghame pätnásťročnému chlapcovi a rovnako starému dievčaťu, ktorí tento rok v apríli v meste Spalding na východe Anglicka brutálne zavraždili spiacu 49 ročnú ženu a jej 13-ročnú dcéru. Na slobodu môžu byť pustené najskôr za dvadsať rokov.
Podľa sudcu Charlesa Haddon-Cavea, ktorý rozsudok vyniesol, išlo o „hrozný zločin, ktorý má v moderných kriminálnych dejinách len málo obdôb“. Dvojica, ktorá mala v tej dobe ešte len 14 rokov, vraždy vykonala mimoriadne bezcitným spôsobom a najmä prvá obeť musela veľmi trpieť.
Previnilci pritom neprejavili žiadnu známku ľútosti nad svojím konaním. Obaja priznali, že zločin plánovali a obete mali v úmysle zabiť.
O život 13. apríla pripravili najprv matku Elizabeth Edwardsovú, ktorú chlapec osemkrát bodol do krku, aby nemohla volaním o pomoc varovať svoje dieťa. Potom dve rany nožom zasadil do šije dcére Katie, než ju udusil vankúšom.
Porota si pri líčení priebehu zločinu tiež vypočula, ako sa vrahovia po svojom krvavom vyčíňaní spoločne vykúpali v kúpeľni obetí, užili si sexu a potom v pokoji zhliadli niekoľko filmov.
Dievča síce odmietala vinu z vraždy, však sudca na základe dôkazov dospel k jednoznačnému záveru, že vina oboch účastníkov zločinu je úplne rovnaká.