Len ťažko uveriteľný prípad sa odohral v inak pokojnom meste Gateshead v Anglicku. V parku na predmestí napadol nožom ešte len štrnásťročného Tomka jeho rovesník. Mladý Poliak zomrel v ten deň v nemocnici. Agresor Leighton Aimes na súde klamal, ten potom preukázal jeho vinu.

Brit viedol útok obzvlášť brutálnym spôsobom. Tomkovi spôsobil drastické poranenia. Bodol nebohého chlapca do hrudníka až čepeľ zašla do hĺbky ôsmich centimetrov. V čase incidentu mal Aimes taktiež iba štrnásť rokov.

Na súde potom klamal. Tvrdil, že sa iba bránil skupinke tínedžrov, v ktorej bol aj potom usmrtený Poliak. Vraj sa iba prechádzal po parku so svojou priateľkou, keď ich skupinka mladistvých začala obťažovať, informoval poľský denník Fakt.

Polícia zasiahla proti motorkárskemu gangu Hells Angels

K incidentu dodal, že u seba mal iba pre istotu dlhý nôž a hodil sa mu, keď ho údajne partia mladíkov začala kopať a biť päsťami. Obžaloba neskôr preukázala, že išlo o lož.

Aký mali skutočný osud ženy gangstrov?  Pokus o vraždu, exekúcie, nevera…

Prokurátor pripustil, že ani mladý Poliak nie je bez viny a spôsobil Amiesovi ľahké zranenia. Avšak hlavným agresorom bol práve dnes už pätnásťročný Brit. Útočník sa podľa súdu pred útokom obete údajne vyhrážal, že ju ubodá. Keď tak urobil, vraždou sa chválil. „Dostal som ho,“ mal predniesť s nožom od krvi.

Vojna gangov mladistvých

„Nikto, kto sa bráni útoku, by potom také slová nepreniesol,“ uviedol k tragickému prípadu prokurátor Peter Makepeace. V pondelok 17. apríla Korunný súd v Newcastli Amisa uznal vinným z vraždy. O treste sa rozhodne pri ďalšom rokovaní plánovanom na jún.