Študent sa chcel chvastať, že zažil dovolenku v najnebezpečnejšej krajine sveta. Pri evakuácii sa nezachoval ako hrdina, obsadil miesto matke s dieťaťom! 

794

Mladý Brit Miles Routledge (22), ktorý hlupácky odcestoval do Kábulu, pretože chcel zažiť dovolenku v najnebezpečnejšej krajine sveta, to poriadne schytáva na sociálnych sieťach. Angličanovi sa síce podarilo sa evakuovať z mesta obsadeného Talibanom, ale kvôli svojej sebeckosti mohol ohroziť ďalších ľudí, ktorí sa zúfalo snažia dostať preč z radikálmi ovládaného pekla. Lietadlá s evakuovanými Afgancami totiž praskajú vo švíkoch.

Svojim nezodpovedným správaním totiž mladík nielenže ohrozil seba samého, ale taktiež obsadil zbytočne jedno miesto v evakuačnom lietadle. Ako informoval web Daily Star, Miles mohol pokojne zasadnúť miesto matke s dieťaťom. „Sebecká akcia, vaše miesto v lietadle mohol pokojne dostať nejaký z afganských tlmočníkov, ktorému teraz hrozí istá smrť,“ napísal jeden z komentujúcich na facebooku.

Ľudia na sociálnych sieťach zúria. „Prečo mu jednoducho neprestaneme robiť reklamu, čo je koniec koncov dôvod, prečo sa v prvom rade rozhodol pre toto hlúpe rozhodnutie? Zaujal miesto niekoho, kto sa do tejto pozície nedostal dobrovoľne,“ komentoval ďalší z diskutérov.

Miles v nedávnom príspevku ešte viac popudil ľudí, keď povedal, že cesty do Kábulu neľutuje. Študent fyziky dokonca v Afganistane pózoval so zbraňou v ruke. To ľudia odsúdili s tým, že je to veľmi urážlivé vzhľadom na ľudí, ktorí sa zúfalo snažia dostať z radikálmi ovládaného pekla. „V lietadle sa posadil na miesto, ktoré mohlo patriť žene alebo dieťaťu. Nemal na miesto v americkom lietadle právo,“ upozornil komentujúci na internete. „Aj keď má právo ísť, kam sa mu zapáči, ohrozil ľudí, ktorí sa snažia evakuovať a rozhodne príliš na výber nemali,“ dodal.

Taliban ukameňoval mladú Afghánku, ktorá utiekla s milencom

 Čo predchádzalo  vyslobodeniu? 

„Som zaseknutý v Afganistane,“ napísal Miles na facebooku, keď do hlavného mesta Kábulu po dvoch dňoch jeho pobytu nakráčel Taliban. Všetky lety, ktorými sa mohol dostať do vlasti, boli zrušené. „Myslím, že dnes v noci nebudem spať, videl som príliš veľa mŕtvych ľudí,“ povedal šokovaný študent z Británie.

V Pešávar po mesiaci otvorili školu, kde Taliban zabil desiatky detí

Podľa svojich slov chcel výlet pojať tak trošku ako charitu (neviem komu) a ukázať ľuďom krajinu, ktorá je iná. „Namiesto toho som sa psychicky zrútil. Neviem, čo sa deje, ale vôbec nevyzerám dobre,“ opísal.

Slovák Dominik konvertoval na Islam. Stal sa z neho fanatik ktorý chystal teroristický útok v Česku

Niektorí ľudia na sieťach Milesa najprv podporovali. „Bez vás by som to nedal, ľudí,“ napísal. Študent fyziky hovorí, že mu na zvládnutie situácie pomáha katolícka viera. „Bol som pripravený na smrť, prijal som to,“ vysvetlil. „Tento výlet je skúška božia. Som veľmi veriaci, verím, že o mňa bude postarané,“ dodal.