Študenti čínskej školy majú kvôli väčšej efektivite zakázané počas obeda sedieť

1584

S kontroverznou novinkou prišla v tomto školskom roku stredná škola vo Šang-Čchiou v čínskej provincii Che-nan. Jej študenti si nesmú počas obedovej pauzy sadnúť. Dôvod? Flákajú učenie.

Keď študenti počas svojho obeda sedia, jedlo si dlho vychutnávajú a ponevierajú sa, mieni čínska stredná škola. A to je vraj zle. Správne by sa totiž študenti mali najesť v čo najkratšej možnej dobe a čo najskôr sa zase vrátiť k učeniu.

Aby toho vzdelávací ústav v Šang-Čchiou dosiahol, jednoducho odstránil stoličky od jedálenských stolov. Desať minút na jedlo totiž študentom vraj bohato stačí. Na internete podobný krok samozrejme spustil nevôľu.

V japonskej škole si študenti pestujú kurčatá, ktoré potom musia zabiť a zjesť

„Možno by mali jedáleň úplne zatvoriť, pretože podľa tejto logiky bude predsa najlepšie, keď študenti nebudú jesť vôbec,“ píše jeden z užívateľov sociálnej siete Weibo, čínskej obdoby Twitter. Ďalší pridáva otázku: „Vari i väzni nesedia, keď jedia?“

Vedenie školy sa pravdepodobne nechalo inšpirovať takzvanými „továrňami pre GaoKao“ (niečo ako maturita), strednými školami s tvrdým režimom, kde študentov pripravujú na náročnú prijímaciu skúšku GaoKao. Ani tam ale doteraz nezašli tak ďaleko, že by študentom upierali pokoj na jedálenskú pauzu.

Nemecko vzdáva hold študentke, ktorá chránila dve dievčatá. Sama zomrela