Štvornásobné doživotie pre otca, ktorý zmasakroval svoju rodinu aj psa

818

Anthony Todt (46) čelil obvineniu zo štvornásobnej vraždy svojej rodiny vrátane psa. Sudca ho uznal vinným vo všetkých bodoch obžaloby a poslal ho na doživotie za mreže. Bývalý fyzioterapeut sa k vražde nikdy nepriznal a akékoľvek obvinenie popiera. Všetko zviedol na svoju mŕtvu manželku (†42).

Prípad sa začal riešiť na začiatku roku 2020, keď polícia v prenajatej vile našla štvoricu ubodaných ľudských tiel. Todt najskôr tvrdil, že vraždu spáchal spolu s manželkou, pretože obaja verili na reinkarnáciu a chceli svoje deti zachrániť pred blížiacou sa apokalypsou. Počas súdneho procesu svoju výpoveď úplne otočil, napísal server Mirror.

 Začalo sa to ako americký  sen 

Päťčlenná rodina Todtových si odjakživa priala bývať v luxusnom mestečku Celebration na Floride, neďaleko tamojšieho Disney Worldu. V roku 2017 preto Anthony Todt a jeho manželka Megan predali ich dom v Connecticute a spolu s ich deťmi Alekom (†13), Tylerom (†11) a Zoe (†4) sa presťahovali. V búde pred domom býval aj ich pes Breezy.

Štyridsaťšesťročný Todt týždeň trávil v Connecticute, kde si ponechal svoju fyzioterapeutickú ordináciu. Cez víkendy bol otcom na plný úväzok a trénoval miestne deti vo futbale. Nežná Megan sa venovala domácnosti a učila svoje nadané deti.

 Život na  dlh 

Bohatá rodina si naplno užívala americký sen, než v novembri roku 2019 bol Todt obvinený z finančných podvodov. Súkromné ​​poisťovne nechal platiť za pacientov, ktorých nikdy neliečil. Aby udržal krok s rodinnými výdavkami, mal niekoľko pôžičiek s vysokým úrokom, ktoré nestíhal splácať.

Krvavý masaker so sekerou! Muž posekal v Tišnove 6 príbuzných! Päť ich skončilo vo vážnom stave

Megan o manželovom „podnikaní“ nemala vôbec tušenie. Todt nakoniec neskončil vo väzení a mohol sa vrátiť späť k rodine. Čoskoro sa však ukázalo, že práca fyzioterapeuta nedokáže pokryť vysoké životné náklady a rodina sa mala zo svojho hniezda vysťahovať. Napriek svojim finančným problémom odišli na ďalšiu dovolenku. Meganini blízki si o rodinu začali robiť starosti.

 Siedmy  kontinent 

Tá sa po Vianociach 2020 úplne odmlčala a vydesení príbuzní zavolali do domu políciu. 13. januára strážnikom otvoril roztrasený Todt a povedal im, že deti prespávajú u kamarátov a jeho žena práve odpočíva.

Policajti však vstúpili do domu, kde na nich čakala hrozná scéna. Megan a jej tri deti ležali v spálni mŕtve. Mŕtvy boli aj ich pes. Ich rozkladajúce sa telá boli zabalené do prikrývok. Bolo jasné, že po smrti museli byť už niekoľko týždňov. Obete, okrem najmenšej Zoe, mali bodné rany. Muž najskôr po celý čas žil s mŕtvou rodinou a z domu nevychádzal.

Pri výsluchu Todt tvrdil, že spolu s Megan verili v myšlienku reinkarnácie. Zároveň očakávali príchod apokalypsy a samovraždou si chceli zaistiť lepší posmrtný život. Svoj zámer vysvetlili aj deťom, ktoré s ich plánom údajne súhlasili. Otázkou však zostáva, prečo bol Todt stále nažive? Rovnako ako manželka si vzal veľké množstvo liekov, ale pobodať sa vraj nedokázal.

Mladú dvadsaťročnú mamu mal nakoniec úkladne zavraždiť jej manžel, pilot Babis

 Priezvisko  smrť 

Todt bol na mieste zatknutý a obvinený zo štvornásobnej vraždy prvého stupňa a týrania zvierat. Prípad vraždiaceho „Disneyho otca“ sa dostal na titulné stránky novín v celej Amerike. Todt nakoniec svoju pôvodnú výpoveď poprel a na súde trval na tom, že vrahom je Megan. Vraj sa snažil ju iba kryť. Napriek tomu, že dôkazy hovorili jasne proti nemu, obvinený sa odmietal priznať a v slzách naliehal, že je nevinný.

Krvavý masaker v Modranke! Manželov Jozefa a Adrianu našli ležať v kaluži krvi.

Nakoniec bol v apríli Todt po šesťhodinovom pojednávaní uznaný vinným a krátko potom bol aj odsúdený. Štyridsaťšesťročný Todt nad rozsudkom neveriacky krútil hlavou: „Miloval som svoju ženu i svoje deti. Nikdy v živote by som nič také neurobil.“ Sudca nakoniec vyniesol štyri doživotné tresty bez možnosti podmienečného prepustenia.