Štvorročného chlapčeka našli mŕtveho! Uniesol ho pán na stráženie, ktorý už bol odsúdený za zneužívanie detí?!

635

Holandsko je v šoku po tom, čo bol údajne pánom na stráženie unesený štvorročný chlapec a po piatich dňoch pátrania bol nájdený mŕtvy. Polícia už v prípade má svojho podozrivého, ktorým má byť už predtým trestaný tridsaťštyriročný Belgičan.

Celých päť dní bola na nohách polícia v Holandsku a Belgicku pri pátraní po štvorročnom Deanovi Verberckmoesovi. Toho mal údajne uniesť pán, ktorý ho mal strážiť, bol to tridsaťštyriročný Dave de K., pôvodom Belgičan. Bohužiaľ, pátranie má smutný koniec, pretože dieťa bolo nájdené mŕtve v holandskej provincii Zeeland.

Albánsky gang plánoval únos dieťaťa, českého ministra financií Babiša

Polícia už má svojho podozrivého vo väzbe a podľa holandských médií zrejme ide o muža, ktorý bol v roku 2010 odsúdený na desať rokov väzenia za zneužívania detí, ktoré podľa všetkého údajne viedlo k smrti dvojročného chlapca. Matka zmiznutého chlapca pritom na tlačovej konferencii priznala, že sa muž pravidelne staral o Deana aj jeho mladšiu sestru.

Únos a znásilnenie dieťaťa

V tejto chvíli nie je jasné, k čomu presne došlo a ako malý chlapec zomrel, ale okolnosti nasvedčujú tomu, že za všetkým stojí už zadržaný opatrovateľ. Deanovo mŕtve telíčko bolo podľa polície nájdené na ostrove Neeltje Jans, ktorý je vytvorený z protipovodňovej hrádze Oosterschelde a je obľúbeným miestom holandských turistov.

Brit plánoval únos, mučenie, zabitie a zjedenie dieťaťa. Dostal 27 rokov