Štyri roky po poprave našli nový dôkaz v prípade vraždy! Väzeň pred popravou povedal, že je nevinný!  

1238

Smrtiacu injekciu v roku 2017 dostal Ledell Lee. Päťdesiatjedenročný muž bol odsúdený na trest smrti za vraždu Debry Reeseovej. Do posledného okamihu však tvrdil, že vraždu nespáchal a zabijú nevinného človeka! Po štyroch rokoch nové dôkazy ukázali, že Lee bol zrejme naozaj nevinný! Jeho DNA sa nenašlo na vražednej zbrani.

V roku 1993 bolo v dome v meste Jacksonville v Arkansase nájdené skrvavené telo Debry Reesovej. Dvadsaťšesťročná žena bola uškrtenie a dobitá k smrti. Susedia vtedy podľa informácií magazínu People vypovedali, že videli muža, ako vstupuje a opúšťa dom obete. Muža identifikovali ako Ledella Leeho, ktorý bol neskôr zatknutý a obvinený z vraždy.

POPRAVA beštiálneho vraha! Muž znásilnil dievča (†16), mlátil ju lopatou a potom ju pochoval zaživa!

O dva roky neskôr bol uznaný vinným a odsúdený na trest smrti. Lee na smrť čakal vo väzení v Lincolne v Arkansase a od svojho zatknutia až do svojej smrti tvrdil, že je nevinný. Vo väzení na smrť čakal až do roku 2017, kedy 20. apríla dostal smrtiacu injekciu. „Snažia sa zabiť nevinného muža, len aby zistili, či sa im to skutočne podarí,“ uviedol dva dni pred svojou smrťou pre britský denník Daily Star. V jeho nevinu verila aj jeho sestra Patricia Youngová, ktorá sa roky snažila svojho brata oslobodiť. „Stále dúfame, že v budúcnosti budú odhalené ďalšie informácie,“ uviedla vo vyhlásení.

Vrahyňa zomrela na infarkt pri čakaní na trest smrti. Poprava pokračovala s mŕtvolou

Zvrat v kauze nastal až štyri roky po tom, čo bol Lee popravený. Nezisková organizácia, ktorá sa snaží oslobodiť neprávom odsúdenej, vykonala testy DNA z dôkazov získaných v dome obete. Na dôkazoch nebolo nájdené DNA Leeho, ale iného páchateľa. „Aj keď výsledky získané 29 rokov po zhromaždení dôkazov sa ukázali byť ako neúplné a čiastočné, je pozoruhodné, že teraz existujú nové profily DNA, ktoré neboli k dispozícii počas súdneho konania,“ uviedla Nina Morrisonová z projektu the Innocence project. Právnici z neziskovej organizácie sa snažili dva týždne pred vykonaním trestu smrti zastaviť popravu a poskytnúť nové dôkazy, ale márne. „Pred vykonaním popravy Leeho súd odmietol vypočutý akékoľvek dôkazy alebo povoliť testovanie DNA,“ uviedli vo vyhlásení.

Brutálna poprava! Smrť Milady Horákovej nebola okamžitá, na pankráckej šibenici umierala dlhé minúty