Pohlavný styk s neplnoletým dievčaťom mal podľa súdu Pavel P. (46). Muž dokonca dvanásťročnú dievčinu, ktorá bola dcérou jeho partnerky, priviedol do iného stavu. Súd však rozhodol v jeho prípadu veľmi zhovievavo a za zneužitie dievčaťa mu vymeral obyčajnou podmienku!

Krajský súd v Brne bol veľmi mierny na Pavla P., ktorý zneužíval dcéru svojej partnerky. Štyridsaťšesťročný muž mal mať až desaťkrát pohlavný styk s dvanásťročnou dievčinou, ktorú dokonca priviedol do iného stavu. Dievča tak musela podstúpiť interrupciu. Za zneužívanie, ktoré malo začať v septembri roku 2016, však dostal obyčajnú podmienku!
Dievča malo byť dokonca do násilníka zamilovaná. „Urobil tak s vedomím, že maloletá je dcérou jeho priateľky, a tiež s vedomím, že má ešte len dvanásť rokov. Využil jej zamilovanosť a opakovane s ňou mal vaginálny aj orálny sex,“ stojí podľa informácií novinek.cz v rozsudku.
Muž navyše musí dievčaťu zaplatiť náhradu nemajetkovej ujmy a to vo výške štvrť milióny korún /desaťtisíc eur/, čo je tiež dôvod, prečo vyviazol s obyčajnou podmienkou. „Vznikla jej závažná nemajetková ujma. Otehotnela a bola nútená v tak nízkom veku podstúpiť traumatizujúci interrupčný zákrok. To všetko sa navyše odohralo v malej obci,“ uviedol sudca odvolacieho súdu Michal Ryška, ktorý navyše dodal, že dievča mohla žiadať o vyššiu náhradu.