Newyorský súd poslal na najmenej štyri roky do väzenia Annu Sorokinovú, ktorá podviedla banky, hotely i priateľov, keď sa vydávala za bohatú dedičku. V jednej chvíli svojej „kariéry“ sa pokúsila získať od banky pôžičku 22 miliónov dolárov na financovanie súkromného klubu, ktorý chcela otvoriť na Manhattane.

Proces vyvolal rovnakú pozornosť ako jej predchádzajúca spoločenská činnosť. Sudkyňa Diane Kieselová v preplnenej súdnej sieni vyniesla vo štvrtok trest v rozmedzí štyroch až 12 rokov väzenia, pričom o podmienečné prepustenie môže Sorokinová požiadať po odpykaní štyroch rokov. Za mrežami je dvadsaťosemročná Sorokinová, známa medzi priateľmi ako Anna Delveyová, už 500 dní.

Podľa Kieselovej bola Sorokinová „oslnená leskom New Yorku“. „Chcela všetko, čo sa dá získať za peniaze, avšak s tým rozdielom, že žiadne peniaze nemala,“ tvrdila Kieselová a poukázala na luxusný život Sorokinovej, ku ktorému patrilo značkové víno a súkromné ​​lietadlá. „Všetko to bol jeden veľký podvod,“ povedala sudkyňa.

Podľa prokuratúry Sorokinová okradla ľudí o 275 tisíc dolárov. Podvodníčka v bohatých ľuďoch vyvolávala dôveru tým, že sama predstierala, že je dedičkou impéria o hodnote 67 miliónov dolárov. Zanechávala za sebou neplatené účty v hoteloch i letoviskách. Za dovolenku v paláci v marockom Marakéši po nej zostalo nezaplatených 62 tisíc dolárov.

K vynesenie rozsudku dorazila v čiernych šatách a topánkach, s okuliarmi s veľkými čiernymi obrubami. Prokurátori poukázali na to, že aj v tejto chvíli myslela na to, ako vyzerá, čo vraj dokazuje, že nemá výčitky svedomia. „Plakala iba jediný raz, a to nad oblečením, ktoré vyfasovala od väzenskej služby,“ vyhlásila prokurátorka Catherine McCawová.

Sorokinová sa narodila v Rusku v rodine vodiča. Keď mala 16 rokov, presťahovala sa s rodinou do Nemecka. Po vynesení rozsudku povedala, že sa chce ospravedlniť za omyly, ktorých sa dopustila.

Podvodníčka, ktorá Oblafla aj Billa Gatesa! Vydávala za miliardársku dedičku a užívala si to

Ako dôkazový materiál sa na súde objavilo vyhlásenie banky, po ktorej Sorokinová chcela pôžičku na 22 miliónov dolárov na založenie klubu. Podarilo sa jej od banky získať pôžičku 100 tisíc dolárov, ktoré nikdy nesplatila. Z tejto sumy zaplatila 30-tisíc dolárov, ktoré dlhovala za účet v newyorskom luxusnom hoteli 11 Howard. Správy o Sorokinovej sa v časoch jej „slávy“ objavovali denne na Instagrame, kde mala tisíce priaznivcov.

Prípad sledoval aj úrad pre imigráciu a clá (ICE). Vo vyhlásení uviedol, že Sorokinová je nemecká občianka, ktorá nemala povolenie na predĺžený pobyt v USA. Až si trest odpyká, chce úrad riešiť jej vyhostenie.

Podvodník se vydával za saudského princa tridsať rokov, nakoniec ho prezradilo bravčové

Producentka Shonda Rhimesová a filmárka Lena Dunhamová pracujú oddelene na filmovom stvárnení osudu Anny Delveyovej. Ani tento záujem Kieselovu nedojal. Sorokinová vraj pri rozhovoroch, ktoré sa odohrali už vo väznici, nevykazovala známky žiadne ľútosti, ale starala sa o to, kto ju bude v pripravovanom seriáli hrať. Fotografka Rachel Williamsová, ktorá o Sorokinovej napísala článok pre Vanity Fair a škandál odhalila, v júli vydá knihu s titulom My Friend Anna.