SÚDY: Expolicajta oslobodili spod obžaloby z vraždy podnikateľa

1166

Boháčiková si teda odsedí 12 rokov v II. nápravnovýchovnej skupine, tak ako jej to vymeral 1. októbra 2007 Krajský súd v Nitre. Podľa prvostupňového súdu Boháčiková poskytla svojmu priateľovi Nijazovi Čolakovičovi z Bosny a Hercegoviny informácie o miestach a pohybe svojho exmanžela. Čolakovič potom najal vrahov a od Boháčikovej zinkasoval 350-tisíc korún a 10-tisíc amerických dolárov. Čolakoviča poslal krajský súd do väzenia na 13 rokov tiež s výkonom v II. nápravnovýchovnej skupine a dnes to potvrdil aj NS SR.
      V II. nápravnovýchovnej skupine si mali podľa prvostupňového súdu odpykať trest aj dvaja bývalí policajti z Bratislavy – Milan Tardík a Martin Čudrnák. Za trestný čin vraždy spolupáchateľstvom vymeral senát Tardíkovi 13 rokov nepodmienečne a Čudrnákovi 12,5 roka. Tardíkovi dnes NS SR zmenil trest na 12 rokov, pretože v súčasnosti nie sú podmienky na uloženie súhrnného trestu a Čudrnáka spod obžaloby oslobodil. Čudrnák sa v čase vraždy nachádzal na úplne inom mieste, čo potvrdil množstvo svedkov.
      Piateho obžalovaného v tejto kauze, Bratislavčana Dušana Kováčika, oslobodil spod obžaloby ešte Krajský súd v Nitre. V jeho prípade neboli predložené dôkazy, ktoré by ho usvedčili z trestného činu. 
      Vražda podnikateľa sa stala ešte v septembri 2000. V roku 2003 senát nitrianskeho krajského súdu oslobodil spod obžaloby všetkých piatich obžalovaných pre nedostatok dôkazov. Najvyšší súd neskôr rozsudok zrušil, nariadil doplniť dokazovanie a spis vrátil do Nitry. Marián Boháčik bol zavraždený vo vchode jedného z panelákov na sídlisku Chrenová v Nitre. V dome býval so svojou exmanželkou a dcérou. Balistika preukázala, že sa strieľalo zo služobnej zbrane, patriacej vtedy bratislavskému policajtovi Tardíkovi. Ten sa v predchádzajúcom procese bránil tvrdením, že zbraň mu ešte pred vraždou podnikateľa niekto ukradol zo zaparkovaného auta.