SÚDY: Proces s Nigérijčanom, ktorý vraj pašoval drogy, odročili na november

907

Jeho obhajca totiž dnes ráno doručil súdu písomné ospravedlnenie svojej neprítomnosti, pojednávanie odročili na 26. novembra.
Naposledy sa v tomto prípade malo pojednávať 24. septembra. Obžalovaný vtedy trval na tom, aby bol na procese prítomný tlmočník do jeho rodného jazyka ikeduru ibo alebo igbo. John Castro O. to odôvodnil tým, že angličtine, ktorá je v Nigérii úradným jazykom, dobre nerozumie, pretože nechodil do školy. Súd v septembri požiadavke Nigérijčana čiastočne vyhovel a zaviazal jeho obhajcu, aby na ďalšie pojednávanie zabezpečil tlmočníka do rodného jazyka obžalovaného.
Johna Castra O. zaistili policajti 31. decembra 2009 počas akcie s názvom Silvester. V tele mal ukrytých päť kapsúl takmer s 290 gramami kokaínu, ktorého hodnota na čiernom trhu je podľa polície vyše 62.000 eur. Drogy vraj smerovali do Rakúska.
V tomto prípade ide už o štvrtého Nigérijčana, ktorý na bratislavských súdoch čelí trestnému stíhaniu za pašovanie drog. Všetkých zaistili na letisku v hlavnom meste minulý rok. Bratislavské súdy v súčasnosti riešia dva prípady Nigérijčanov, ktorých zadržali na letisku s drogami.