Superboháči s milenkami v súkromnom lietadle mierili do luxusnej vily v Cannes. Po pristátí ich otočili a vrátili domov

1400

Súkromné lietadlo plný boháčov bolo francúzskymi úradmi poslané späť do Veľkej Británie po tom, čo sa skupinka rozhodla stráviť karanténu v luxusnom sídle v meste Cannes. Na letisku na boháčov čakali tri vrtuľníky, ktoré ich tam mali prepraviť. Výlet ale kvôli prísnym opatreniam vo Francúzsku nedopadol pre pracháči zrovna šťastne.

Podľa francúzskych médií cestovalo v lietadle sedem mužov vo veku medzi 40 a 50 rokov a tri mladé ženy, ktoré všetky mali maximálne ľahko cez dvadsať rokov. Všetci plánovali spoločne stráviť karanténu v luxusnom sídle v Cannes, a preto tryskáčom prileteli minulú sobotu na letisko Marseille-Provance na juhu Francúzska z Londýna. Tam už na nich ale čakala polícia.
Cestu údajne naplánoval finančník chorvátskeho pôvodu, ktorý pre skupinu rezervoval ako lietadlo a vilu, tak aj tri vrtuľníky, ktoré čakali na letisku, aby sa všetky bezpečne dopravili priamo k luxusnému sídlu. To ale ešte nevedeli, že francúzske úrady budú striktne proti ich pochabému rozhodnutiu. Vzhľadom na to, že krajina s galským kohútom v znaku je koronavírusom ťažko zasiahnuté, platí tam prísne opatrenia ohľadom cestovanie cez hranice.
Podľa zdroja francúzskych médií pracovníci letiska najprv tryskáču oznámili, nech na tamojšej dráhe ani nepristáva, na čo však piloti nereagovali a s lietadlom skutočne na ranvej dosadli. Po pristátí ale polícia nikoho nepustila z lietadla, čo sa pasažierom vôbec nepáčilo. Nastala preto údajne hádka, ale francúzske úrady boli neoblomné a lietadlo poslali späť do Londýna.
„Prekračovanie hraníc je povolené iba z legitímneho dôvodu,“ uviedla hovorkyňa francúzskych colníkov. Medzi pasažiermi, ktorí museli bezodkladne Marseille opustiť, boli Nemci, Francúzi, Rumuni aj Ukrajinci. Deväť sa ich vrátilo do Veľkej Británie, Nemec potom vlastným lietadlom do svojej vlasti.