Surfer zomrel po útoku 3,5 metra veľkého monštra! 

1157

Známy realitný maklér Nick Slater (†46) bol taktiež vášnivým surferom. Vo vodách, ktoré toľko miloval, ale nakoniec našiel smrť. Na austrálskej pláži Greenmount Beach ho napadol žralok. Obľúbenému mužovi sa stalo osudné uhryznutie do nohy.

Prvotná analýza jeho surfu naznačuje, že realitného makléra napadol asi 3,5 metra veľký biely žralok. Oddelenie rybolovu zverejnilo desivý snímka veľkého zubu paryby, ktorý je 4,5 cm dlhý a 3,5 cm široký.

Snímka veľkého zubu paryby, ktorý je 4,5 cm dlhý a 3,5 cm široký.

 Chytili žralokov  tigrích 

V oblasti sa preto začalo s odchytom žralokov, aby nedošlo k ďalšiemu napadnutiu človeka. Dve paryby sa podarilo odchytiť do rybárskej siete blízko Greenmount Beach v stredu. Jeden z nich bol 3,3 metra dlhý žralok tigrí.

Zuby žraloka klapli na prázdno. Chlapčeka v mori na poslednú chvíľu zachránil policajt pred žralokmi!

Ďalšie bol rovnakého druhu, ale meral len dva metre. „Ďalšie vyšetrovanie odhalí, či má objav nejakú súvislosť s fatálnym útokom,“ povedala podľa Daily Mailu premiérka Annastacia Palaszczuková v parlamente v stredu.

Keď stretnete žraloka, dajte mu ranu päsťou, radí dobrodruh Steve Lichtag

 Siete na ochranu pred  žralokmi 

K poslednému smrtiacemu útoku v oblasti došlo v roku 1958. Pláž bola po incidente zatvorená, ale úrady sa ju už rozhodli otvoriť. Už desiatky rokov ju pritom ochraňujú siete, ktorých účinnosť však mnohí odborníci spochybňujú.